המלצה – מתנה למפקד

מתנה למפקד חוגרון

מתנות למפקד

מכירים את הגושים הגדולים האלו של עץ ומתכת, לפעמים זכוכית או פרספקס שבאמצעותם נהוג בצבא לאחל איחולים למפקד? אותם מגינים שעשויים מחומר כזה או אחר עם כיתוב שבא להביע הערכה, לציין אירוע או הוקרה, לאחל אזרחות מאושרת לקראת שחרור או סיום קורס? מה קורה עם כל המגנים הללו לדעתכם לאחר פרק זמן לא ארוך? חלקם יגיעו לפח, אחרים יטמנו במגירה נשכחת ויישארו בבית ההורים כאשר המפקד הנערץ עובר לדירה משלו. כבר מזמן נהוג, אפילו בצבא, לנסות לפעמים ולחשוב מחוץ לקופסה – איזו מתנה המפקד ישמח לקבל, בתקציב של חיילים בחובה, כמובן?

אז לא מגן, מה לגבי גאדג'ט?

אחת המתנות הנפוצות בזמנים אלו היא מגן. יש לא מעט מתנות שמכוונות כמתנות למפקדים: שעוני שולחן מעוררים, מפות עולם, פסלונים, מצפני ענק, אפילו עטים. העולם היום משתנה בקצב מהיר. עט, שאולי היה מוצר מאד שימושי לפני עשרים שנה היום הוא לא יותר מאשר מוצג שבקרוב יהפוך למוזיאוני. המפקד הולך ללמוד באוניברסיטה? הוא ייקח איתו לפטופ. צריך לשלם תשלומים? היום הכל נעשה באמצעות המחשב, חסל סדר עטים ונייר. ומה לגבי שעון מעורר? אין לו אחד כזה בסמארטפון? אולי אפילו אחד המשולב במצפן?

סוג אחר של גאדג'טים שמשום מה מומלצים כמתנות למפקדים הם משחקי מנהלים או פסלים שבאמצעותם מביעים רעיון. גם אם מתנות אלו אינן שימושיות במיוחד הן לפעמים מהנות – אבל על תקציב של חיילי חובה? משחקי מנהלים יכולים להיות סיפור לא זול, במיוחד אם לא רוצים להתפשר ולקנות מוצר איכותי.

אולי שוברי קנייה?

עוד אפשרות זמינה נפוצה היא רכישת שובר קנייה. אין ספק שרכישת שובר קנייה יכולה להיות מותאמת לתקציב הקיים, אבל האם באמת מדובר במוצר שנשאר לאורך זמן, או כזה שהוא אישי? מפקדים בצבא הם יותר מאשר דמויות אקראיות. לפעמים הם מתפקדים כהורים לעת מצוא, דמויות מעוררות הערצה שעזרו כשהיה צריך, ידעו לתמוך, לייעץ, לפעמים לשמש כמתווכים. גם אם היחס בינכם ובין המפקד אינו חברי הוא עדיין דמות קרובה שממלאת חלק חשוב בחייכם. שובר קנייה אולי שימושי – אבל הוא לא אישי, ולפעמים הוא אפילו עלול לחטוא לחלוטין למטרתו.

בגלל היחס הקורקטי שיש לפעמים בצבא בין פיקודים ומפקדים, ייתכן ויש דברים שאינכם יודעים על המפקד. שובר למסעדה מסוימת, לדוגמה, יכול להיות מתנה נהדרת למפקד אחד, אבל אם המפקד שלכם הוא בכלל טבעוני, או רגיש לגלוטן – הדבר עשוי להתגלות כבעייתי. כרטיס זוגי לצימר בצפון? האם אתם בטוחים שיש למפקד שלכם פרטנר לצאת איתו לסופשבוע רומנטי?

אז מה חוקי המשחק? מה כדאי לתת למפקד כמתנה?

ראשית, רצוי לתת למפקד מתנה לא גדולה או יקרה מדי. המפקד יודע היטב כמה אתם מרוויחים ויש מפקדים שיהססו לקחת מתנות יקרות כאשר הם יודעים שנטל התשלום כבד על פיקודיהם. רצוי לתת מתנה למפקד שתהיה שימושית – כזו שכל מפקד יוכל להשתמש בה. גם התזמון הוא חשוב – תנו למפקד את המתנה בתזמון הנכון ולכבוד האירוע הנכון – סיום קורס, שחרור, אפילו יומולדת רשמי שנחגג בבסיס במשותף עם הפיקודים. המתנה צריכה להיות קורקטית – לא גסה או בוטה, ורצוי שתכלול מסר אישי מנותני המתנה תוך ציון האירוע שלכבודו היא ניתנה.

דוגמה טובה למתנות למפקד שעונות במדויק על כל הדרישות הם כיסוי לכרטיסים או כיסוי לדרכון. כאשר הכיסוי עשוי היטב מחומרים עמידים הוא ישמש את המפקד. עיצוב מתאים לכיסוי יזכיר לו את האירוע או הרקע לקבלת המתנה והשלמה של כיתוב מותאם היטב יזכיר לו שהוא מוערך ואהוב על ידי פיקודיו.

Rate this post