מתנות לסוף שנה מגניבות לתלמידים

כיסוי לחוגר חוגורון מתנות למתגייס מתנות לחיילות
כיסוי מעוצב לחוגר הצבאי או תעודת זהות ראשונה - לחצו כאן לקטלוג המלא

מתנות סוף שנה לתלמידים

בכל שנה מגיע הרגע הזה שבו התלמידים יוצאים לחופשת הקיץ לאחר שנת הלימודים. אמנם, בשנה האחרונה התלמידים שהו מרבית הזמן בבתים ולמדו מרחוק בזום ואולי דווקא בתקופות כאלו חשוב במיוחד להזכיר כי עוד שנה חלפה, והופ, גם הם התבגרו בשנה. אז מה כדאי לקנות כמתנות סוף השנה לתלמידים?

שלום כתה א’

שנת הלימודים הראשונה היא שנה משמעותית במיוחד עבור הילדים. עד לפני שנה הם היו במסגרת שונה לגמרי של גן, והשנה הם עברו לבית ספר – למשטר לימודים, לפחות בתיאוריה. זו השנה שבה הם החלו ללמוד קריאה, התנסו בעולם המספרים ונכנסו למסגרת חדשה בה הם יהיו עוד 11 שנים. מתנות סוף שנה לתלמידים של כיתה א’ יכולות לתת לידי ביטוי כל אחד מהדברים הללו, או לחזק את הדברים להם הם מתגעגעים מהשנה שעברה. ספר, לדוגמה, יכול להיות מתנה נהדרת שתמחיש להם את היכולות והכישורים שאותם הם למדו במהלך השנה. חשוב לבחור בספר שאיתו הם ידעו להתמודד בלי קושי רב מדי, ורצוי אחד שבו יתעניינו. אפשר לקנות להם ערכת כימיה או צעצוע אחר המכוון ללימודי המדעים ואפשר גם להכין ערכות כימיה ביתיות נמוכה ומעט השקעה. דוגמה טובה למתנת סוף השנה שמתאימה במיוחד לסוף כיתה א’ היא, לדוגמה, מי בישול של כרוב אדום: לוקחים כרוב אדום, חותכים ומבשלים במים כשעה. המים יהפכו לסגולים. סננו את המים, זרקו את הכרוב (או עשו בו שימוש לארוחת הצהריים) ואת מי הבישול קררו ושמרו בצנצנת אטומה.  מים אלו ישנו את צבעם בהתאם למידת החומציות של החומרים בהם יפגשו – עשו ניסוי עם הילדים – שימו כוס מים עם מיץ לימון וכוס שנייה שבתוכה סודה לשתיים -שפכו כמה טיפות ממי הכרוב וראו את צבע המים משתנה. תנו לילדים את צנצנת מי הכרוב ותנו להם לבדוק מה חומצי ומה בסיסי.

סיום כיתות ג-ד – מתחילים להתכונן לבאות

מתנות סוף שנה לתלמידים המסיימים כיתות ג-ד-ה אינן בהכרח פשוטות. הילדים מתחילים לגדול, מפתחים כישורים אך עדיין אינם בוגרים. זה הזמן לעודד אותם לגלות עולמות חדשים, לפתח תחביבים וכישורים שיעזרו להם בהמשך חייהם. ספר בישול לילדים או אוסף מתכונים פשוטים שהכנתם בעצמכם וכרכתם, וירטואלית או לאחר הדפסה יכולים לעשות את העבודה. חוברת ודפי מדבקות להכנת קולג’ים גם היא תהיה במקום או למדו אותם כיצד אפשר ליבש פרחים ועלים בין דפי ספרים ולהתחיל אוסף של דברים מהטבע. אוהבי יצירה יכולים לקבל סכיני גילוף ובתוספת ענף או שניים שנפלו מאחד העצים בסביבה יספקו להם שעות של יצירה והנאה, תוך פיתוח ראיה מרחבית. 

סיום בית הספר היסודי

אם סוף הגן הייתה אבן דרך חשובה בהתפתחות הילדים, הרי שסיום בית הספר היסודי הוא עניין גדול – תחילת קץ הילדות והכנה לקראת חייהם כמתבגרים צעירים. דברו עם הילדים והבינו אם הם מחפשים שינוי, מיצוב מחדש לקראת חטיבת הביניים. מתנות סוף שנה לתלמידים שמגיעות מבית הספר הן אולי בעלות משמעות דתית או לאומית – ספר תנ”ך – אבל לאו דווקא מדברות אל כל ילד, ולאו דווקא מייחדות אותו מיתר הילדים. גיל ההתבגרות שהם עומדים בפתחו היא תקופה של גיבוש זהות, מציאת הדברים שהופכים אותם שונים מיתר חבריהם. ייחוד הוא דבר מהותי מאד למתבגרים ותנו לזה משקל כאשר אתם באים לבחור מתנות סוף שנה עבורם, כאלו שידגישו את הייחוד של כל ילד, הדברים שהוא או היא אוהבים במיוחד, אלו שהם טובים בהם. קחו בחשבון שאנחנו חיים בעידן דיגיטאלי ומתנות מועילות יכולות להיות גם וירטואליות. פתיחת בלוג לו יהיו אחראיים (רצוי בפיקוח הורי) לדוגמה, יכולה להיות מתנה למי שמתעניין בכך.

סיום בית הספר היסודי מסמן גם את תחילתה של תקופה חדשה – חטיבת הביניים והתיכון. הרשו להם לבחור בגד חדש, על פי טעמם ויכולתכם, לצייר שלט חדש לדלת חדרם ובאופן כללי – לתת להם להרגיש כי הם כבר בוגרים.

מתנות לסיום חטיבת הביניים

עוד נקודת ציון חשובה בחיי הילדים היא סיום חטיבת הביניים, כיתה ט’, ועלייה לתיכון. גם אם חטיבת הביניים והתיכון נמצאים באותו המתחם, לרב מדובר על מעבר לבניין אחר במתחם, קומה אחרת או הבדלה אחרת שנעשית בין תלמידי החטיבה התחתונה והעליונה. כמו בבית הספר, גם הילדים יודעים כי מדובר בנקודת ציון משמעותית. מכאן, הלימודים יהיו רציניים יותר ומכווני מטרה. מהשנה ועד לסיום התיכון הם ייגשו לחלק ממבחני הבגרות. כאן למעשה מתחיל השלב הסופי בהכנתם לחיים כבוגרים.

מתנות סוף שנה לתלמידים המסיימים את חטיבת הביניים יכולות להביע בדיוק את הנקודה הזו. רעיון מקורי למתנות סוף שנה לתלמידים יכול להיות, לדוגמה, ארנק אישי. ארנק הוא סמל לעצמאות – הוא מכיל לדוגמה כרטיסים שונים אשר ילוו את הילד בחייו כבוגר – תעודת זהות, חוגר, כרטיסי אשראי ועוד. סוג אחר של מתנה שניתן לתת לילד המסיים את חטיבת הביניים היא בחירה, יחד עם הילד, בעמותה שלה תוכלו לתרום אם בכסף ואם בעשייה משותפת או שלו ובכך להרגיש שהם הופכים להיות חלק מהחברה ואחראים לה, בדיוק כמו גדולים.

מתנות לסיום כיתה י’ 

כיתה י’ היא שנה משמעותית מאד עבור הילדים. לא רק שמדובר בשנה הראשונה שלהם בתיכון, זו גם השנה שבה רובם יקבלו תעודת זהות ראשונה. תעודת זהות ראשונה היא תעודה המעידה על כך שהחברה מתחילה לראות ותם באור אחר, כאנשים מבוגרים אשר יש להם זכויות וחובות בחברה. נכון, תעודת זהות ראשונה עדיין לא תאפשר להם להשתתף בבחירות, אבל היא תאפשר להם לפתוח חשבון בנק עצמאי ראשון, לדוגמה. מתנות סוף שנה הולמות צריכות לתת את המקום לכל אלו. מתנה מתאימה כמתנה סוף שנה לכיתה י’ היא לדוגמה חוגרון לכרטיסים שיגן על תעודת הזהות הראשונה שהם קיבלו השנה, על כרטיס האשראי החדש, וכן על כרטיסים נוספים בהם הם משתמשים דוגמת רב קו. ניתן להדפיס על החוגרון את שמם או הדפס המשקף את תחומי התעניינותם או הדברים אותם הם אוהבים. טקס חלוקת תעודות זהות בבית הספר הוא אולי מרגש אבל הוא חסר את הפן האישי אותו תוכלו לצרף באמצעות ארנק כרטיסים שכזה. 

מתנות לסיום תיכון

סוף התיכון היא נקודת ציון משמעותית במיוחד. מדובר בסופה של תקופת הילדות ותחילת הבגרות. בעוד חודשים ספורים הם יתגייסו לצבא ויתחילו לתפקד בחברה כמבוגרים לכל דבר ועניין. יצפו מהם לעמוד בלוחות זמנים, לבצע מטלות, לעמוד בדרישות ולציית לחוקים, לחשוב ולהפעיל שיקול דעת ולקחת אחריות על מעשיהם. בתקופה הקרובה הילדים צפויים להכיר המון אנשים חדשים, ולנסות ולשמור על קשר עם כאלו שהכירו עד לגיוס, כאלו שעברו איתם פרק שלם של ילדות ונעורים. אפשר ליצור תמונת הדבק (קולאז’) עם תמונות של אנשים שהיו משמעותיים עבורם בתקופה שאותה הם עוזבים: חברים, מורים משמעותיים, מדריכים ואחרים. אפשר לצרף לתמונות שמות, אזכורים, ציטוטים ומספר מילים שמגיעות מכל אחת מהדמויות. 

מתנות הכנה לצבא

התחנה הבאה של התלמידים המסיימים תיכון היא הצבא ואין מתנה לחיילים יותר אישית מאשר חוגרון מעוצב שיזכיר להם תמיד מאיפה באו

 

מתנות סוף שנה לתלמידים לא חייבות להיות יקרות, אך כדאי שהן יהיו בעלות משמעות רבה ומותאמות לתקופת החיים שבה הילד נמצא. אפילו מילה טובה, מודפסת או לא, יכולה להיות בעלת משמעות רבה כאשר היא מגיעה בזמן הנכון.

 

Rate this post

כלי נגישות