אשת חיל מתנת סוף קורס

מתנת סוף קורס חוגרון

מתנת סוף קורס

אחד המנהגים היפים בצבא הוא שבסיום קורס המפקדים וצוות הקורס נותן מתנות אישיות לחיילים שסיימו את הקורס. מתנה לסיום קורס היא לא מתנה יקרה או גדולה, היא באה לציין אירוע, סיום תקופה ותחילתה של תקופה חדשה. מתנת סוף קורס באה לאחל לחיילים המסיימים הצלחה בהמשך דרכם ולהזכיר להם, בהמשך הדרך מאיפה הם באו וליצור סוג של אחווה בין המשתתפים.

מתנות מקובלות לסוף קורס

ישנן לא מעט מתנות מקובלות לסוף קורס – חולצת טריקו שכוללת את סמל היחידה וכיתוב על מחזור הקורס שהסתיים, תג שם עם הקדשה אישית הומוריסטית, כיסוי דסקית, מחברות מעוצבות עם סמל היחידה, ספלים מאותרים, מגבות ואפילו מחזיקי מפתחות אבל איזו מתנה היא יותר מושלמת לסיום קורס בצבא מאשר חוגרון מעוצב – גם מתנה שימושית, גם קטנה שאינה תופסת יותר מדי מקום, גם מתנה בעלות שהצוות יכול לעמוד בה מבלי להתרושש ולהוציא עליה את כל המשכורת החודשית, ובהחלט כזו שכוללת מספיק מקום לחיזוק רוח היחידה שכל כך מאפיינים סיום קורס.

איך כדאי לעצב חוגרון לסיום קורס?

אחת הדרכים היעילות ביותר להרמת מורל החיילים ולהביא לגיבוש היא ליצור תחושת שייכות. מתנה קטנה לסיום הקורס יכולה לעשות בדיוק את העבודה הזו בצורה נהדרת. כדי להשיג מטרה זו רצוי לעצב את החוגרון במסרים ותמונות המשקפים את רוח היחידה. זה יכול להיות סמל היחידה, מוטו הקורס, המנון ואם אחד מהצוות מוכשר ממש – אפילו קריקטורה של צוות הקורס. נוסף לכל אלו ניתן להוסיף כיתוב על הצד השני של החוגרון, מין מסר אישי או איחולי הצלחה לחיילי הקורס בהמשך דרכם הצבאית, ואולי אף אזכורים: שם הקורס, מספר הקורס, והשנה והחודש בה הקורס נערך.

חוגרון מעוצב אינו מסיים את תפקידו עם השחרור. לאחר השחרור יכול החוגרון המעוצב להמשיך ולשרת את החיילים המשוחררים – להכיל את כרטיסי האשראי, רישיון הנהיגה, כרטיס הרב קו או תעודת הזהות הביומטרית שלהם. בכל פעם שמי מהמסיימים ישתמשו באחד מאותם כרטיסים, בצבא או לאחריו, הם יזכרו בקורס שעברו בצבא, בצוות המופלא שהדריך אותם, בחבריהם לקורס ובזמנים שעברו.

ההבדל בין עיצוב חוגרונים לקורס קטן לעומת עיצוב חוגרונים לקורס רב משתתפים

מסרים אישיים עוברים מצוין כאשר מדובר בקורס בעל מספר משתתפים קטן. אפשר לכלול את שם מסיים הקורס או ברמה הומוריסטית כינוי שהיה מוצמד לאותו משתתף בקורס או שניתן לאחר הקדשת מחשבה על ידי צוות הקורס לאותו משתתף בקורסים רבי משתתפים הדבר הוא אפשרי פחות ומומלץ ללכת על מוטו כללי אשר יתאים לכולם. המוטו יכול להיות רציני – “בהצלחה בהמשך דרככם הצבאית” או הומוריסטי – “יאללה חבר’ה, תשברו משהו”, הכל בהתאם לרוח הקורס, המפקדים והצוות.

כאשר מדובר בקורס קטן אפשר לעצב בעיצוב אישי לכל משתתף. אמנם מדובר בהשקעה נוספת של זמן ותשומת לב – אולם ללא ספק משתתפי הקורס ישמחו על היחס האישי בצוות הקורס מפגין.

פתרון ביניים לקורסים רבי משתתפים הוא לתכנן שני עיצובים כלליים – לכל משתתפי הקורס ולמצטיינים, לדוגמה.

למה דווקא חוגרונים במתנה לסיום קורס?

חוגרון היא מתנת סוף קורס המושלמת לחיילים מסיבות רבות. ראשית מדובר במתנה קטנת ממדים שלא מכבידה על החיילים. שנית, מדובר במתנה אישית שקל להתאים אותה למצבים שונים, כולל לעצב בהתאמה אישית כך שמתאים במדויק לכל חייל שלקח חלק בקורס, ושלישית – מדובר במתנה פרקטית במיוחד. כל חייל סוחב איתו כרטיסים שונים, רובם או גולם בגודל אחיד: כרטיסי אשראי, חוגר, כרטיס נסיעה על אזרחי, כרטיס תן-ביס וכדומה. חוגרון מעוצב שומר על הכרטיסים האלו ומארגן אותם בכיס. גם לאחר השחרור הצורך בנשיאת כרטיסים אינו עובר, רק הכרטיסים משתנים: תעודת זהות ביומטרית, רישיון נהיגה, רב-קו וכדומה.

 

Rate this post

כלי נגישות