מתנות לחיילים | מתנות לגיוס | מתנת שחרור

מתנה למפקד, מתנות למתגייס וחיילים
כיסויים לחוגר - למעבר לחנות לחץ כאן!

מתנות לחיילים מקוריות ופרקטיות

אין ספק כי יום הגיוס הוא יום המלווה בהתרגשות גדולה, ולעיתים, יום אשר עשוי להיות מעט מלחיץ. במרבית המקרים, המתגייס הטרי לא בטוח בוודאות מה מצפה לו ולאן הוא הולך, והתקופה הראשונית בצבא מתאפיינת במגוון של שינויים ואתגרים. המתגייס הטרי למעשה נכנס לעולם שלו חוקים שונים מזה שהכיר עד כה. בין היתר, הוא יצטרך לחלוק חדר עם לא מעט אנשים שהוא עוד לא מכיר, לעמוד בתור למקלחות או להטענת הטלפון ובאופן כללי – להתנהל בצורה שונה וחדשה מזו שהכיר עד כה. אחד הדברים אשר עשויים להקל על המתגייס בתהליך, הוא מתנות לחיילים מזכרת קטנה ויפה מהבית, אשר תשמח ותעודד אותו ברגעים מעט קשים. בדיוק מסיבה זו, הכנו עבורכם מדריך קטן אשר מציג שלושה רעיונות נהדרים של מתנות גיוס, שישמחו מאוד את החייל הצעיר. כדאי לכם לגזור ולשמור.

חוגרון בעיצוב אישי

בין שלל המתנות לגיוס שניתן לתת למתגייס הטרי, אין ספק כי חוגרון בעיצוב אישי הוא אחת המתנות הפרקטיות והטובות ביותר. מדובר במעין נרתיק שבו ניתן לאחסן כרטיסים, או באופן יותר ספציפי – את החוגר. את הנרתיק הזה ניתן לרכוש במגוון של צבעים ועיצובים שונים, וכך למעשה להתאים אותו באופן הטוב ביותר לחייל הטרי ולהעדפות שלו. בעוד ששאר המתנות לחיילים מתרכזות בדברים בנאליים יותר, כמו למשל שעון חדש, חוגרון הוא מתנה ייחודית ואישית יותר – בייחוד כשאנו כותבים עליה הקדשה כלשהי או מעצבים אותה בהתאם להעדפות הספציפיות של המתגייס.

מתנות לחיילים | מתנות לחיילות | חוגרון | כיסוי לחוגר בעיצוב אישי

לחצו כאן והתחילו לעצב

  חוגרון מעוצב כמתנת גיוס החל מ20 שקלים בלבד

דרוגמה מצוינת למתנת גיוס טובה שעומדת בכל הכללים הנוקשים שמתנת גיוס טובה אמורה לעמוד בהם היא חוגרון מעוצב. חוגרון מעוצב ישמש את החייל: הוא יוכל לאחסן בו את לא רק את החוגר אלא גם את כל יתר הכרטיסים המשמשים אותו בשוטף – כרטיסי אשראי ורישיון נהיגה למשל – ולהגן עליהם בעזרת הכיסוי מפגעי השטח. חוגרון מעוצב יכול לשקף את העדפותיו ואפילו לכלול את שמו של המתגייס. מדובר במתנה קטנה, שימושית ועמידה שכל חייל שבה להתגייס זקוק לה.

כיסוי לחוגר, חוגרון , רב קומתנת גיוס מתנות לגיוס

הכנסו לחנות – לחצו כאן

כיסוי לדרכון

אחד הדברים שכל חייל חולם עליו מרגע הגיוס ועד לרגע השחרור, הוא הטיול המיוחל של אחרי הצבא. לכן, מתנה למתגייס בדמות כיסוי לדרכון, היא אולי אחת המתנות לגיוס המגניבות ביותר שקיימות כיום. כיסוי לדרכון למעשה יזכיר לחייל כי תקופת הצבא, כשמה כן היא – רק תקופה, שלאחריה הוא יוכל לטוס לחו"ל, לטייל בעולם ולנוח. מדובר במתנה למתגייס שהינה נהדרת, שכן היא תסייע להזכיר לו שיש חיים לאחר הצבא, ותגרום לו לחייך או לשמוח בכל פעם שיראה אותה. בדומה לחוגרון בעיצוב אישי, גם כיסוי לדרכון ניתן לרכוש במגוון של סגנונות, עיצובים וצבעים, ואף לכתוב עליו הקדשה מיוחדת או משפט מצחיק, אשר ישמחו את החייל בכל פעם שיראה אותם.

כיסוי לחוגר למפקד

אמנם לא מדובר בדיוק במתנה למתגייס, אך בכל זאת מדובר במתנה חשובה לא פחות. מתנות למפקד הן אולי המתנות הנפוצות ביותר בתחום המתנות לגיוס כיום, ולא בכדי. על אף מה שאולי אנשים מסוימים יחשבו, מפקדים, ובייחוד מפקדים של טירונים, עושים עבודה קשה מאוד, ותנאי היציאה והשירות שלהם בדרך כלל לא טובים יותר משל הטירונים. לכן, בין אם המתגייס הטרי שלכם מתעתד להיות מפקד, ובין אם אתם מעוניינים לקנות מתנה למפקד של המתגייס הטרי – כיסוי לחוגר למפקד בדרך כלל יעשה את העבודה.

מתנת גיוס

הצבא הוא חלק משגרת החיים במדינת ישראל. מגיעים לגיל שמונה עשרה והופ! לצבא. אתם אולי זוכרים איך רק אתמול הילד עוד רק למד לדבר וללכת ומחר הוא עולה על האוטובוס שייקח אותו לבסיס הטירונות להתחיל בחיים חדשים. המעבר לחיי הצבא אינו קל ועבור רבים הוא אפילו קשה מאד. מחופש כמעט בלתי מוגבל שהיה להם עד כה הם, הם עוברים למשמעת קשוחה, עמידה בזמנים, עונשים, אוכל שלא מזכיר אפילו בקצת את האוכל מהבית וכמובן מדים. אם לפני הצבא הם יכלו לבחור מה לעשות עם זמנם החופשי, פתאום אין להם זמן חופשי כמעט בכלל, וגם הזמן החופשי שיש להם מגביל אותם למקום ולצורת התנהלות. המעבר הזה אינו פשוט וקל וחוב לצייד את החיילים לעתיד במשהו אישי, כזה שהוא עומד בתקני הצבא ובכל זאת יזכיר להם את הבית, המקום ממנו הם באו ואליו הם יחזרו. יזכיר להם מי הם, מה הערכים שלהם, מה הם אוהבים.

על מה חשוב להקפיד כאשר קונים מתנת גיוס?

מתנות לחיילים – חייבות להיות קטנות

כאשר חושבים על מתנת גיוס או מתנות לחיילים אי אפשר לתכנן על מתנה שהיא גדולה מידי. כמות המקום לחפצים אישיים בבסיס היא לא גדולה וחפץ גדול יהפוך עד מהרה למטרד יותר מאשר יביא תועלת. המקום בבסיס מוגבל, ולא רק בבסיס. גם המקום בתיקי המתגייס הטרי הוא מוגבל ורצוי למלא כל חלל אפשרי בבגדים, ציוד צבאי, סוללות חילופיות, משחות נגד שפשפות, ואולי גם פה ושם חטיפים.

מתנת גיוס צריכה להיות קטנה, כזו שתתפוס מעט מקום, גם בתיקים.

מתנת גיוס חייבת להיות עמידה

אפשר לתת לחיילת המתגייסת מטפחת רקמה עדינה אך אל תצפו שהיא תחזור איתה כאשר היא שלמה. השירות בצבא הוא שוחק, גם את המתגייס וגם את הציוד והדברים שהוא לוקח איתו. כאשר מתכננים מתנת גיוס למתגייס הצעיר – קחו את נושא עמידות המתנה בחשבון. מתנה עמידה היא מתנה לאורך זמן, כזו שתלווה את המתגייס לאורך כל תקופת שירותו וגם לאחר שחרורו. אין טעם לקנות לחייל שזה עתה מתגייס מתנה שבירה או כזו שלא תעמוד בתנאי השטח הקשים, חבל על שברון הלב שלכם ושלו כאשר מתנת הגיוס שהשקעתם בה תיהרס.

מתנות גיוס טובה היא מתנה שימושית

יש מעט מקום לדברים אישיים בצבא, וודאי לא לכאלו שאינם שימושיים בדרך כזו או אחרת. מתנות לחיילים או מתנת גיוס מוצלחת היא מתנת גיוס שימושית – כזו שתשרת היטב את החייל.

מתנת גיוס צריכה להתקשר לדברים שהוא אוהב

הצבא הופך את רב הדברים בחיי המתגייס הטרי לאחידים: כולם לובשים את אותם המדים, סוחבים את אותם הבגדים, אוכלים את אותו האוכל, משתמשים באותם קיצורים ואמורים להתנהל באופן דומה אחד לשני. מתנת גיוס מוצלחת במיוחד היא כזו שדווקא מדגישה את האישי, מזכירה לחייל הטרי את החיים שלו לפני ואחרי הצבא. אם לפני הצבא הוא אהב את הים, אולי כדאי לתת לו משהו שיזכיר את הים בזמן שהוא תקוע בבסיס במדבר, אם הוא משוגע על סרטי הארי פוטר – אולי דווקא כרטיס להוגוורטס יעשה את העבודה.

חוגרון מעוצב כמתנת גיוס

דוגמה מצוינת למתנת גיוס טובה שעומדת בכל הכללים הנוקשים שמתנת גיוס טובה אמורה לעמוד בהם היא חוגרון מעוצב. חוגרון מעוצב ישמש את החייל: הוא יוכל לאחסן בו את לא רק את החוגר אלא גם את כל יתר הכרטיסים המשמשים אותו בשוטף – כרטיסי אשראי ורישיון נהיגה למשל – ולהגן עליהם בעזרת הכיסוי מפגעי השטח. חוגרון מעוצב יכול לשקף את העדפותיו ואפילו לכלול את שמו של המתגייס. מדובר במתנה קטנה, שימושית ועמידה שכל חייל שבה להתגייס זקוק לה.

כיסוי לחוגר, חוגרון , רב קו

הכנסו לחנות – לחצו כאן

מתנות לגיוס

מתנות לחיילים זה עולם בפני עצמו. יש רגעים רבים לפני השירות, במהלכו וגם לאחריו שבהם כדאי ורצוי לתת מתנות לחיילים. לפני הגיוס הולכים לחנות לחיילים ובוחרים לא מעט ציוד למתגייס, אבל אם מוסיפים לזה מתנה עם הנגיעה האישית, זו שתזכיר למתגייס הצעיר מאיפה הוא מגיע ולאן הוא חוזר, מי אוהב אותו – התוספת הקטנה הזו יכולה להיות כל כך משמעותית שחבל לוותר עליה. השקעה של מאות שקלים בבגדים, לדוגמה, אינה משתווה להשקעה פעוטה של שקלים בודדים במגע האישי, בצבע המיוחד או בתוכן שאפשר לצקת למתנה אישית למתגייס.

מתי כדאי לתת מתנות לחיילים?

אם נסתכל על ציר הזמן, יש נקודות שונות לאורך השירות בהן מתנות לחיילים הן דבר חשוב במיוחד. נקודת הזמן הראשונה היא הרבה לפני הגיוס עצמו. קחו לדוגמה נער או נערה המתרגשים מאד לקראת הצו הראשון. קרוב לוודאי שנערות ונערים אלו גם קיבלו לא מזמן את תעודת הזהות הראשונה שלהם והם עושים צעדים ראשונים לקראת חיים חדשים, בוגרים ועצמאיים – ומאד נרגשים מכך. זה זמן מצוין לתת לנערות והנערים הללו מתנה קטנה שתדגיש את השינוי, תראה להם כי גם בני משפחותיהם מכירים בבגרותם הקרבה ותומכים בהם. מתנה מצוינת, לדוגמה, תהיה עטיפה לתעודת זהות חדשה, כזו שתוכל לשמש בהמשך הדרך גם לחוגר או לכרטיסי אשראי או רב קו עם השחרור. 

מתנה למתגייס

לקראת הגיוס, ההתרגשות בשיאה. כבר ביקרתם בחנות לחיילים וקניתם את כל מה שנמצא ברשימת הציוד למתגייס. הנערה או הנער כבר ארזו את התיקים, ובעוד מספר ימים מועטים, אולי אפילו כבר מחר, הם מחכים ליום הגדול – יום הגיוס, היום שבו יצאו לדרך חדשה, כבוגרים. מתנה למתגייס היא מתנה שיש לשקול בתשומת לב ראויה. היא לא יכולה להיות גדולה או לא תקנית כי לאחר הגיוס מתנה שכזו לא תוכל לשמש את הנערה או הנער המתגייסים. רצוי שמתנה שכזו גם לא תהיה יקרה מאד, כיוון שהתנאים בבסיס עלולים לא להיות מתאימים להגן עליה. משהו קטן עם מסר אישי יהיה המתנה המושלמת. אם אפשר לתת משהו שגם ישרת את המתגייסים הצעירים – מה טוב. 

מתנות חג וימי הולדת לחיילים

ישנם מי שהשירות עבורם הוא קל ונח, קרוב לבית. אחרים רואים את הבית אחת לחודש וחייהם עוברים עליהם בזמן השירות בבסיס. מי שמשרת קרוב לבית זקוק אולי פחות למתנות בשוטף, אבל לציון ימי הולדת וחגים, למשל, אפשר ורצוי לתת מתנות לחיילים, להזכיר להם שיש חיים גם מחוץ לצבא ויהיו חיים גם אחרי שישתחררו. מי שאהב אותם לפני ובזמן – יאהב אותם גם אחרי. מתנות לחיילים בזמן השירות תורמות להעלות את מצב רוחם והמורל של החיילים ולחזק את הקשר בין החייל והאזרחות. מתנות מסוג זה כדאי שיכללו לא רק מוצרים הנדרשים בשוטף. ממתקים, ביגוד חם, גרביים – כל אלו מצוינים ודרושים – אל בחגים וימים הולדת כדאי להוסיף קצת צבע ומוזיקה, דברים יישארו עם החייל גם אחרי החג.

מתנת שחרור לחיילים

חיילים בעצמם נותנים מתנות לחיילים חברים לקראת השחרור, מתנה למפקד שמתחלף ואפילו מתנה קטנה של ברוכים הבאים לחיילים חדשים שמצטרפים ליחידה. מתנות אלו תלויות במידה הקרבה בין החיילים. מתנה לחייל חדש שמצטרף תהיה מן הסתם כללית יותר ממתנה לחבר טוב שמשתחרר. מתנה לחייל שמשתחרר כבר יכולה להכיל את ההווי הייחודי שנוצר, לקרוץ לחוויות משותפות או לדבר על הקשר האישי שנוצר.

מתנת שחרור גם היא מתנה חשובה. קחו למשל את מי שחלם במשך שלוש שנים עם טיול לחו"ל. זוכרים את כיסוי תעודת הזהות שאתה קיבל בתחילת דרכו? מתנת שחרור הולמת יכולה להיות כיסוי מקביל או משלים לדרכון, זה שאותו יצטרך בטיול הגדול שלאחר השחרור. 

מתנות לחיילים במילואים או לאחר שירות ממושך

בארה"ב יש לאלו שם מיוחד, הם נקראים veterans והם מקבלים יחס מיוחד, יחס שיודע להעריך את השירות והנתינה לאורך השירות, את התרומה שלהם למארג החיים במדינה. מי שסיים את השירות הצבאי אבל עדיין חי אותו בדרך כזו או אחרת, יוכל גם הוא להנות ממתנות ששמות את השירות במרכז התמונה. 

מתנות ליוצאי השירות הצבאי בארה"ב כוללים מזכרות צבאיות: מטבעות מעוצבים, דגמי מטוסים, פוסטרים מתקופות ומבצעים בהם השתתפו וכדומה. בישראל השוק הזה מפותח פחות אך תמיד ניתן למצוא מזכרות בעלות גוון ונופך צבאיים שיזכירו ויכירו בתרומת החייל המשתחרר.

"שלחי לי תחתונים וגופיות"

אחד השירים הידועים מתקופת מלחמת יום כיפור הוא "אין לך מה לדאוג" של עוזי פוקס ששם הוא שר "שלחי לי תחתונים וגופניות" ואף מוסיף ומבקש "מותק, לא לשלוח לי עוגה". לאורך השנים והמלחמות, הבקשות של עוזי פוקס קיבלו הד ממבצעי משלוחים של גרביים לחיילים. מוצרי יסוד בסיסיים שחיילים שלא חזרו הביתה במשך זמן רב נוכחו כי הם זקוקים להם. דווקא הבקשה של הימנעות ממשלוח עוגות אינה מוסברת כיוון שלצד ה"תחתונים וגופיות" גם משלוחים של ממתקים ובעיקר של שוקולד היו מאד נפוצים בקרב חיילים. 

במלחמת וייטנאם, לדוגמה, משלוח מקובל של מתנות לחיילים כלל לא מעט ממתקים שלא היה ניתן להשיג בווייטנאם ואשר החיילים מאד התגעגעו אליהם. הממתקים שנשלחו שימשו לא על מנת להמתיק את הארוחה אלא על מנת לחזק את הקשר עם העולם האזרחי וחברים שהם השאירו מאחוריהם באזרחות, להזכיר להם שיש להם לאן לחזור.

משלוח של ממתקים או מוצרים חיוניים ונדרשים הוא קריטי בעתות מלחמה אך בזמנים רגועים יותר מתנות לחיילים רלוונטיות יותר הן כאלו שמדגישות את האישי, המשפחתי, את הייחודיות של החייל המשרת על רקע הקוד הצבאי המוקפד ושולל הזהות האישית. מתנה קטנה שמזכירה לחייל מי הוא ומה הוא, מה הוא אוהב, אילו צבעים הופכים אותו לשמח ומה מחכה לו ביום שיחזור הביתה לרגילה עושים את כל ההבדל.

מתנות לחיילים לחגים מסביב לעולם

כשחג המולד מתקרב, הרשת מתמלאת ברעיונות למתנות לחג המולד לחיילים. הרעיונות נעים בין מתנות שאינן שונות ממתנות לחיילים בכל יום אחר מימי השנה: ספלי קפה עם כתוביות מיוחדות כמו “Yoda best soldier”, פותחן בקבוקים בצורת צנחן צונח או פסלונים ומטבעות המתעדים את השנה והאירוע על רקע סמלים צבאיים. לצד אלו ניתן גם למצוא מתנות לחיילים או לשימושם בתקופת החגים שהם ייחודיים יותר. לדוגמה, הרי נהוג למלא גרביים בכל טוב ולתלות אותם כמתנות בחג המולד, ובכן, כחלק מאותן מתנות לחיילים שהן ייחודיות לחג המולד ישנם לא מעט דגמים של גרבים למילוי בצורת גרביים צבאיות תקניות, מגפיים צבאיות או גרבים עם חוגר, ואפילו כיסוי קסדה בצורת כובעו של סנטה קלאוס.

יש מתנות לחיילים לחגים שנזכרות גם בהיסטוריה. בתקופת מלחמה העולם הראשונה, בערב חג המולד של שנת 1914 בה ישבו חיילים גרמנים ואנגלים במרחק של מאות מטרים זה מזה בשוחות וצלפו וירו אחד לעבר השני, התחולל אחד מהאירועים האלו. פתאום הקרבות והיריות פסקו והחלה שירה של שירי חג מולד משני צידי המתרס. לכל אורך החזית הוכרזו שביתות נשק לתקופת אותו הערב, שביתות נשק לא רשמיות, חלקן אף הסתיים במשחק כדורגל משותף לשני הצדדים אשר החליפו בינם לבין עצמם מתנות, אויב לאויב. מתנות לחיילים מסוג זה לא ניתן לתכנן והן יקרות מפז, רבות אחרות אפשר וצריך לתכנן וגם ערכן אינו נמדד במחיר המתנה. 

 

Rate this post