מתנות לחיילים | מתנות לגיוס | מתנת שחרור

מתנות גיוס לחיילים | מתנות לחיילים | מתנה למפקד

מתנות לחיילים מקוריות ופרקטיות

אין ספק כי יום הגיוס הוא יום המלווה בהתרגשות גדולה, ולעיתים, יום אשר עשוי להיות מעט מלחיץ. במרבית המקרים, המתגייס הטרי לא בטוח בוודאות מה מצפה לו ולאן הוא הולך, והתקופה הראשונית בצבא מתאפיינת במגוון של שינויים ואתגרים. המתגייס הטרי למעשה נכנס לעולם שלו חוקים שונים מזה שהכיר עד כה. בין היתר, הוא יצטרך לחלוק חדר עם לא מעט אנשים שהוא עוד לא מכיר, לעמוד בתור למקלחות או להטענת הטלפון ובאופן כללי – להתנהל בצורה שונה וחדשה מזו שהכיר עד כה. אחד הדברים אשר עשויים להקל על המתגייס בתהליך, הוא מתנות לחיילים מזכרת קטנה ויפה מהבית, אשר תשמח ותעודד אותו ברגעים מעט קשים. בדיוק מסיבה זו, הכנו עבורכם מדריך קטן אשר מציג שלושה רעיונות נהדרים של מתנות גיוס, שישמחו מאוד את החייל הצעיר. כדאי לכם לגזור ולשמור.

חוגרון בעיצוב אישי

בין שלל המתנות לגיוס שניתן לתת למתגייס הטרי, אין ספק כי חוגרון בעיצוב אישי הוא אחת המתנות הפרקטיות והטובות ביותר. מדובר במעין נרתיק שבו ניתן לאחסן כרטיסים, או באופן יותר ספציפי – את החוגר. את הנרתיק הזה ניתן לרכוש במגוון של צבעים ועיצובים שונים, וכך למעשה להתאים אותו באופן הטוב ביותר לחייל הטרי ולהעדפות שלו. בעוד ששאר המתנות לחיילים מתרכזות בדברים בנאליים יותר, כמו למשל שעון חדש, חוגרון הוא מתנה ייחודית ואישית יותר – בייחוד כשאנו כותבים עליה הקדשה כלשהי או מעצבים אותה בהתאם להעדפות הספציפיות של המתגייס.

כיסוי לדרכון

אחד הדברים שכל חייל חולם עליו מרגע הגיוס ועד לרגע השחרור, הוא הטיול המיוחל של אחרי הצבא. לכן, מתנה למתגייס בדמות כיסוי לדרכון, היא אולי אחת המתנות לגיוס המגניבות ביותר שקיימות כיום. כיסוי לדרכון למעשה יזכיר לחייל כי תקופת הצבא, כשמה כן היא – רק תקופה, שלאחריה הוא יוכל לטוס לחו"ל, לטייל בעולם ולנוח. מדובר במתנה למתגייס שהינה נהדרת, שכן היא תסייע להזכיר לו שיש חיים לאחר הצבא, ותגרום לו לחייך או לשמוח בכל פעם שיראה אותה. בדומה לחוגרון בעיצוב אישי, גם כיסוי לדרכון ניתן לרכוש במגוון של סגנונות, עיצובים וצבעים, ואף לכתוב עליו הקדשה מיוחדת או משפט מצחיק, אשר ישמחו את החייל בכל פעם שיראה אותם.

כיסוי לחוגר למפקד

אמנם לא מדובר בדיוק במתנה למתגייס, אך בכל זאת מדובר במתנה חשובה לא פחות. מתנות למפקד הן אולי המתנות הנפוצות ביותר בתחום המתנות לגיוס כיום, ולא בכדי. על אף מה שאולי אנשים מסוימים יחשבו, מפקדים, ובייחוד מפקדים של טירונים, עושים עבודה קשה מאוד, ותנאי היציאה והשירות שלהם בדרך כלל לא טובים יותר משל הטירונים. לכן, בין אם המתגייס הטרי שלכם מתעתד להיות מפקד, ובין אם אתם מעוניינים לקנות מתנה למפקד של המתגייס הטרי – כיסוי לחוגר למפקד בדרך כלל יעשה את העבודה.

מתנת גיוס

הצבא הוא חלק משגרת החיים במדינת ישראל. מגיעים לגיל שמונה עשרה והופ! לצבא. אתם אולי זוכרים איך רק אתמול הילד עוד רק למד לדבר וללכת ומחר הוא עולה על האוטובוס שייקח אותו לבסיס הטירונות להתחיל בחיים חדשים. המעבר לחיי הצבא אינו קל ועבור רבים הוא אפילו קשה מאד. מחופש כמעט בלתי מוגבל שהיה להם עד כה הם, הם עוברים למשמעת קשוחה, עמידה בזמנים, עונשים, אוכל שלא מזכיר אפילו בקצת את האוכל מהבית וכמובן מדים. אם לפני הצבא הם יכלו לבחור מה לעשות עם זמנם החופשי, פתאום אין להם זמן חופשי כמעט בכלל, וגם הזמן החופשי שיש להם מגביל אותם למקום ולצורת התנהלות. המעבר הזה אינו פשוט וקל וחוב לצייד את החיילים לעתיד במשהו אישי, כזה שהוא עומד בתקני הצבא ובכל זאת יזכיר להם את הבית, המקום ממנו הם באו ואליו הם יחזרו. יזכיר להם מי הם, מה הערכים שלהם, מה הם אוהבים.

על מה חשוב להקפיד כאשר קונים מתנת גיוס?

מתנות לחיילים – חייבות להיות קטנות

כאשר חושבים על מתנת גיוס או מתנות לחיילים אי אפשר לתכנן על מתנה שהיא גדולה מידי. כמות המקום לחפצים אישיים בבסיס היא לא גדולה וחפץ גדול יהפוך עד מהרה למטרד יותר מאשר יביא תועלת. המקום בבסיס מוגבל, ולא רק בבסיס. גם המקום בתיקי המתגייס הטרי הוא מוגבל ורצוי למלא כל חלל אפשרי בבגדים, ציוד צבאי, סוללות חילופיות, משחות נגד שפשפות, ואולי גם פה ושם חטיפים.

מתנת גיוס צריכה להיות קטנה, כזו שתתפוס מעט מקום, גם בתיקים.

מתנת גיוס חייבת להיות עמידה

אפשר לתת לחיילת המתגייסת מטפחת רקמה עדינה אך אל תצפו שהיא תחזור איתה כאשר היא שלמה. השירות בצבא הוא שוחק, גם את המתגייס וגם את הציוד והדברים שהוא לוקח איתו. כאשר מתכננים מתנת גיוס למתגייס הצעיר – קחו את נושא עמידות המתנה בחשבון. מתנה עמידה היא מתנה לאורך זמן, כזו שתלווה את המתגייס לאורך כל תקופת שירותו וגם לאחר שחרורו. אין טעם לקנות לחייל שזה עתה מתגייס מתנה שבירה או כזו שלא תעמוד בתנאי השטח הקשים, חבל על שברון הלב שלכם ושלו כאשר מתנת הגיוס שהשקעתם בה תיהרס.

מתנות גיוס טובה היא מתנה שימושית

יש מעט מקום לדברים אישיים בצבא, וודאי לא לכאלו שאינם שימושיים בדרך כזו או אחרת. מתנות לחיילים או מתנת גיוס מוצלחת היא מתנת גיוס שימושית – כזו שתשרת היטב את החייל.

מתנת גיוס צריכה להתקשר לדברים שהוא אוהב

הצבא הופך את רב הדברים בחיי המתגייס הטרי לאחידים: כולם לובשים את אותם המדים, סוחבים את אותם הבגדים, אוכלים את אותו האוכל, משתמשים באותם קיצורים ואמורים להתנהל באופן דומה אחד לשני. מתנת גיוס מוצלחת במיוחד היא כזו שדווקא מדגישה את האישי, מזכירה לחייל הטרי את החיים שלו לפני ואחרי הצבא. אם לפני הצבא הוא אהב את הים, אולי כדאי לתת לו משהו שיזכיר את הים בזמן שהוא תקוע בבסיס במדבר, אם הוא משוגע על סרטי הארי פוטר – אולי דווקא כרטיס להוגוורטס יעשה את העבודה.

חוגרון מעוצב כמתנת גיוס

דוגמה מצוינת למתנת גיוס טובה שעומדת בכל הכללים הנוקשים שמתנת גיוס טובה אמורה לעמוד בהם היא חוגרון מעוצב. חוגרון מעוצב ישמש את החייל: הוא יוכל לאחסן בו את לא רק את החוגר אלא גם את כל יתר הכרטיסים המשמשים אותו בשוטף – כרטיסי אשראי ורישיון נהיגה למשל – ולהגן עליהם בעזרת הכיסוי מפגעי השטח. חוגרון מעוצב יכול לשקף את העדפותיו ואפילו לכלול את שמו של המתגייס. מדובר במתנה קטנה, שימושית ועמידה שכל חייל שבה להתגייס זקוק לה.