מתנה מגניבה למפקד בסיום קורס

מתנה למפקד, מתנות לגיוס ב2023

מתנה למפקד מגניבה ומקורית

אנשים רבים אינם מודעים לכך בהכרח, אך תפקיד פיקודי בצה”ל הוא תפקיד המלווה בלא מעט אתגרים, כמו גם תדירות יציאות לא אופטימלית במהלך השירות ותנאי שירות של טירונות לרוב. מסיבה זו, בעת סיום כל קורס שהוא, נרצה להביע את הערכתנו כלפי המפקד או המפקדת אשר ליוו אותנו בקורס וממשיכים ללוות גם את המחזורים שמגיעים לאותו קורס אחרינו, באמצעות מתנה למפקד. לפניכם כמה רעיונות למתנה מקורית למפקד, אשר תהיה שימושית ביותר עבור המפקדים שלכם ותסייע לכם להביע את ההערכה שלכם כלפיהם.

חוגרון – מתנה שימושית למפקד ולחיילים

חוגרון הוא מעין כיסוי מעוצב, המיועד לחוגר או/ו לכרטיסים נוספים. החוגרון הוא מתנה שימושית ביותר, שכן הוא מאפשר למפקד לשמור על החוגר שלו, כמו גם על כרטיסים חשובים נוספים, מפני אבדן, גשם, לכלוך, אבק ועוד. על אף שמדובר במתנה למפקד שנראית “קטנה” כביכול, אין ספק כי היא המתנה המושלמת עבור מפקדים אשר ממשיכים לשרת בצבא לעוד תקופה של שנה לפחות. את החוגרון ניתן לרכוש במגוון של עיצובים וצבעים שונים, וכמו כן לעצב חוגרון בהזמנה אישית, או אף לכתוב עליו הקדשה כלשהי.

כיסוי לחוגר, חוגרון , רב קו

מבחר ענק של חוגרונים ב20 שקלים בלבד – לחצו כאן

כיסוי דרכון מעוצב

אין ספק כי אחד הדברים שכל החיילים הסדירים מחכים לו, הוא הטיול שלאחר השחרור. מסיבה זו, כיסוי דרכון מעוצב הוא מתנה מקורית למפקד, אשר תתאים לצרכים של כמעט כל מפקד ומפקדת ותסייע לנו להעלות להם חיוך על הפנים. את כיסוי הדרכון המעוצב ניתן לרכוש כמתנה למפקד בתום סיום קורס, או לחילופין, כמתנה למפקד לשחרור.

תג מעוצב למזוודה

בדומה לכיסוי דרכון מעוצב, גם תג מעוצב למזוודה מהווה מתנה נהדרת למפקדים, בייחוד אם הם עומדים בפני שחרור. בעוד שבדרך כלל, מתנה למפקד תהיה מתנה הקשורה באופן כלשהו לצבא עצמו, תג מעוצב למזוודה בעצם יזכיר למפקד או המפקדת את “העולם שאחרי”, ואת כל הדברים הנהדרים שמצפים להם לאחר השחרור. אין ספק כי מתנות מסוג אלה, ישמחו כל מפקד או מפקדת גם בזמנים הפחות טובים של השירות.

ערכת טיסה

ערכת טיסה היא ערכה המכילה נרתיק למסמכים, תג למזוודה וכיסוי לדרכון, או במילים אחרות: כל מה שמשתחרר טרי צריך בבואו לטוס לחו”ל. מדובר, למעשה, בערכה פרקטית המאגדת בתוכה מספר מתנות שונות – עניין אשר גורם למתנה למפקד להיראות גדולה, מושקעת ומרשימה יותר. מתנה כזו ניתן לרכוש באופן עצמאי, או כחלק מרכישה קבוצתית הנעשית על ידי מספר אנשים.

חוגרון לכרטיסים בעיצוב אישי

מתנות לחיילים | מתנות לחיילות | חוגרון | כיסוי לחוגר בעיצוב אישי

>>>לחצו כאן והתחילו לעצב<<<

תפילת הדרך

תפילת הדרך היא אלמנט שאנשים רבים מתחברים אליו, בייחוד במדינת ישראל. ניתן לרכוש את תפילת הדרך לטיסה על כיסוי לדרכון, כך שהיא למעשה תהיה חלק בלתי נפרד מהדרכון וכך למעשה תהפוך לשימושית יותר עבור המפקד או המפקדת. מדובר במתנה למפקד שתתאים בעיקר למפקדים דתיים או שומרי מסורת – אשר יראו בה מתנה מיוחדת ומרגשת למדיי.

רעיונות למתנות מגניבות

כשבאים לחתונה מביאים צ’ק, למארחים מביאים בקבוק יין, מתנה למפקד שכולם כבר מכירים זה מגן עם חריתה, וליום ההולדת השבע עשרה של קוסמים מהוגווארטס , ההורים נותנים שעון יד. זה ידוע. אם תתנו מתנות כאלו אף אחד לא ירים גבה, להיפך הדברים יתקבלו בהבנה ובקבלה אבל גם אף אחד לא יזכור את המתנה שנתתם יום אחרי שהיא ניתנה. 

מה המשמעות של מתנה?

למתנה יכולות להיות משמעויות שונות. ישנן מתנות שבאות להביע הערכה, להביע דאגה, אכפתיות ואהבה, אחרות שבאות להביע תועלת ויש גם כאלו שפחות כיף לקבל – שיוצאות לידי חובה. כאשר נותנים מתנה כדאי לתת משהו שנוגע, משהו עם טאץ’ אישי וגם כזה שיכול להביא תועלת. בדרך זו תבטיחו כי האדם שמקבל את המתנה ידע להעריך את האכפתיות והדאגה, את ההשקעה הלא חומרית בבחירת המתנה המושלמת עבורו.

מתנה של זיכרון

אחת המתנות המגניבות ביותר שניתן לתת היא מתנה שנשארת בזיכרון. להכין ארוחת פיקניק מושקעת ולקחת את מקבל המתנה ליום פיקניק בחיק הטבע יכולה להיות המתנה המושלמת. זה לא משנה אם המתנה היא פיקניק רומנטי שבן הזוג מארגן כמתנה למתגייס, משהו שיישאר איתו בזיכרון גם ברגעים הקשים בטירונות, או פיקניק משפחתי עם המתגייס לעתיד, סירי האוכל של המאכלים שהוא הכי אוהב, לארגן ערסל, קלפים וכל הדרוש לפיקניק מוצלח במיוחד. אל תשכחו לקחת איתכם מצלמה, או לזכור את המצלמה המשובחת שיש היום בכל סמארטפון, ואל תשכחו לצלם תמונה או שתיים של הפיקניק.

תמיד ניתן לשלב את תמונת הזיכרון במתנה מתאימה, חוגרון בעיצוב אישי, לדוגמה, מאפשר שילוב תמונות שצולמו הישר מהמחשב. כל מה שנותר הוא להזמין חוגרון אישי כמתנה למתגייס ולשלב בעיצוב את התמונות או התמונות מהפיקניק שעשיתם.

לא רק פיקניק הוא זיכרון מתוק, מתנה עם השקעה שמעידה על האהבה, האכפתיות והערכה – כל מתנה שנוצרת בתוכה זיכרון ומתאימה לטעם האישי של המקבל תתאים: יום כיף בים, חופשה מפנקת, טיול לחו”ל או בכדור פורח, שיעור טיס במטוס פרטי, או חדר בריחה מושקע – אפילו אחד כזה ביצירה עצמית. 

מתנה לאורך זמן 

מתנות לחיילים מגניבות שניתן לתת הן מתנות לאורך זמן. מתנות אלו טובות לא רק לחיילים אלא לכל מי שאתם רוצים להעביר להם מסר של דברים הנמשכים, לא נקודתיים בזמן. לקנות כרטיסים להצגה יצור את הזיכרון לאירוע ולנותן המתנה, לקנות מנוי לתיאטרון אולי לא ייצור זיכרון לאותו הרגע אך ייצור המשכיות – משהו שתוכלו לחלוק לאורך זמן.

מנוי לתיאטרון הוא מתנה מופלאה, אבל הוא ממש לא מתנה היחידה שאותה ניתן לתת לאורך זמן. יש מתנות רבות נמשכות שניתן לתת, כל אחד על פי טעמו והעדפותיו. מנויים יכולים להיות להצגות, למוזיאונים או לסינמטק, אבל גם מנוי למגזין, בריכה או חדר כושר יעשו בהחלט את העבודה. חשוב מאד לבחור את המנוי הנכון – כזה שמתאים לתחביביו והעדפותיו של מקבל המתנה ולאו דווקא משקף את רצונו ואהבותיו של הנותן. זכרו כי מתנה מעיין זו עלולה לעתים להוות חרב פיפיות – במיוחד כאשר היא מתאימה יותר לנותן מאשר למקבל. מנוי לחדר כושר יהיה מתנה מעולה למי שעושה כושר באופן קבוע, נהנית מכך ורוצה להרחיב ולהשתתף בשיעורים אחרים – זומבה, ספינינג או טיפוס על קירות, אבל יכול להתפרש כביקורת אם זה לא המצב. חובב תיאטרון מושבע ידע להעריך מנוי לתיאטרון, אבל מי שלא הולך דרך קבע להצגות יכול לפרש מתנה כזו גם כרצון להשפיע על העדפותיו ולפלוש ל”תחום המחייה” שלו. 

מתנה לאורך זמן היא מתנה מגניבה במיוחד אם חושבים ושוקלים ובחורים מתנה כזו שמתאימה במיוחד להעדפותיו של המקבל, אולם יש להיזהר ולבחור רק בדברים שברור שלא יתפרשו באופן שלילי.

מתנה של מחווה

מחוות גם הן יכולות לשמש רעיונות למתנות ממש מלהיבות. קחו לדוגמה סט של קופונים. בואו ונניח כי מדובר במשפחה שבה נהוג לעשות סידור עבודה של המטלות המשפחתיות: לדוגמה בכל יום מי שוטף כלים לאחר הארוחה. סט של עשרה קופונים המשחררים את המקבל משטיפת כלים באותו היום על ידי החלפתו במי שנותן את המתנה, ללא צורך בהחזר ימי השטיפה, יכול להיות מתנה מגניבה במיוחד למשל על ידי אח צעיר כמתנה למתגייס שמיועד לשרת בתפקיד קרוב לבית. שינוי סדר היום יכול להביא ללא מעט מצבים בהם הדבר האחרון שהחייל החדש ירצה לעשות בסיומו של יום עבודה ארוך הוא לשטוף כלים ומתנה מעין זו יכולה להיות ברכה ועזרה גדולה.

לא רק קופונים ניתן לתת כמחווה. קחו לדוגמה משפחה או חברים שנותנים כמתנה לגיוס חוגרון שעליו מודפס, כמובן עם איורים הולמים ברקע, “טאקי!” כאשר הרעיון מאחורי המתנה היא האפשרות של מקבל המתנה לבקש פסק זמן לבילוי משותף, למשל משחק טאקי. גם אם יכולות האיור שלכם אינן מרקיעות שחקים אל תדאגו. התוכנה בה ניתן לעצב אישית את החוגרון כוללת לא מעט עיצובים קיימים ומאפשרת לשלב אותם לקבלת עיצוב מקצועי, כל שעליכם לעשות הוא להוסיף את המסר האישי, זה שכולל את הרעיון מאחורי המתנה.

רעיונות למתנות – האם כדאי לתת מתנות מתכלות?

סוג אחד מקובל של מתנות  הן מתנות מתכלות – דברי מאכל או שתייה. ישנם חומרים מתכלים שלא דרוש מבין גדול להבין כי הם אינם מתאימים בתור מתנה, גם אם הם מאד שימושיים: חומרי ניקוי לדוגמה, למרות שכדאי להוציא מהמשוואה הזו סבונים ותכשירי טיפוח מסוימים. מתנות מתכלות הן לרב מתנות מלהיבות מכמה בחינות. ראשית, מתנה מתכלה, אלא אם כן היא מיוחדת מאד – היא… מתכלה, ולא תמיד משאירה רושם רב במיוחד. דווקא בצרפת לדוגמה, מעוז הערכה ליין טוב, להביא כמתנה בקבוק יין – נחשב לא מנומס, מתנה לא מקובלת. זה לא מפתיע – לכל אחד טעם מעט שונה, ויין עלול לגרום למארח לרצות להחזיר מחווה מנומסת ולפתוח אותו ובכך לקלקל את הקונספט שהוא תכנן עבור הארוחה. כאשר מוזמנים לארוחה אצל מכרים, לדוגמה, להביא מנה מוכנה בתור רעיונות למתנה – זה רעיון רע מאותה הסיבה בדיוק. אפילו בקבוק בושם עלול להיות רעיון למתנה לא מוצלחת במיוחד – הרי לכל אחד טעם שונה, גם בריחות.

ישנם מצבים בהם רעיונות למתנות מתכלות עשוי בכל זאת לעבוד. ראשית – אם מביאים בקבוק אלכוהול – השתדלו תמיד להביא משהו שהוא חזק מיין, בבקבוק שהוא בעצמו יכול להוות את המתנה, רק שימו לב שאינכם מביאים את המתנה למי שמנסה להיגמל משתייה, לדוגמה. אנשים שמאד אוהבים לבשל אולי ייהנו ממתנה שאינה של אוכל אלא של תבלין ייחודי שקשה להשגה ואם כבר מביאים מנה מוכנה – עשו זאת בכלי רב פעמי שנועד לשמש כמתנה לאחר שהמנה נאכלת מתוכו, ורק כאשר אתם בטוחים שהמנה הנוספת שהבאתם תתקבל בברכה, למשל לפוטלאק. 

 

רעיונות למתנות יש אינסוף, אך הרעיונות הכי טובים למתנות הן למתנות שיביאו את האהבה והאכפתיות של נותן המתנה לצד דברים אשר עשויים לשמש את מקבל המתנה ולהישאר איתו לאורך זמן – ומה שאתם לא מביאים – אל תשכחו גם את העטיפה!

Rate this post

כלי נגישות