מתנות לגיוס המדריך המלא 2024

למעבר לחנות לחץ כאן

מתנות לגיוס מקוריות ופרקטיות

אין ספק כי יום הגיוס הוא יום המלווה בהתרגשות גדולה, ולעיתים, יום אשר עשוי להיות מעט מלחיץ. במרבית המקרים, המתגייס הטרי לא בטוח בוודאות מה מצפה לו ולאן הוא הולך, והתקופה הראשונית בצבא מתאפיינת במגוון של שינויים ואתגרים. המתגייס הטרי למעשה נכנס לעולם שלו חוקים שונים מזה שהכיר עד כה. בין היתר, הוא יצטרך לחלוק חדר עם לא מעט אנשים שהוא עוד לא מכיר, לעמוד בתור למקלחות או להטענת הטלפון ובאופן כללי – להתנהל בצורה שונה וחדשה מזו שהכיר עד כה. אחד הדברים אשר עשויים להקל על המתגייס בתהליך, הוא מתנות לחיילים מזכרת קטנה ויפה מהבית, אשר תשמח ותעודד אותו ברגעים מעט קשים. בדיוק מסיבה זו, הכנו עבורכם מדריך קטן אשר מציג שלושה רעיונות נהדרים של מתנות גיוס, שישמחו מאוד את החייל הצעיר. כדאי לכם לגזור ולשמור.

  חוגרון מעוצב כמתנת גיוס החל מ20 שקלים בלבד

דרוגמה מצוינת למתנת גיוס טובה שעומדת בכל הכללים הנוקשים שמתנת גיוס טובה אמורה לעמוד בהם היא חוגרון מעוצב. חוגרון מעוצב ישמש את החייל: הוא יוכל לאחסן בו את לא רק את החוגר אלא גם את כל יתר הכרטיסים המשמשים אותו בשוטף – כרטיסי אשראי ורישיון נהיגה למשל – ולהגן עליהם בעזרת הכיסוי מפגעי השטח. חוגרון מעוצב יכול לשקף את העדפותיו ואפילו לכלול את שמו של המתגייס. מדובר במתנה קטנה, שימושית ועמידה שכל חייל שבה להתגייס זקוק לה.

מתנה לגיוס 2023מתנת גיוס מתנות לגיוס

לקטלוג החוגרונים המלא 2024 – לחצו כאן

חוגרון בעיצוב אישי

בין שלל המתנות לגיוס שניתן לתת למתגייס הטרי, אין ספק כי חוגרון בעיצוב אישי הוא אחת המתנות הפרקטיות והטובות ביותר. מדובר במעין נרתיק שבו ניתן לאחסן כרטיסים, או באופן יותר ספציפי – את החוגר. את הנרתיק הזה ניתן לרכוש במגוון של צבעים ועיצובים שונים, וכך למעשה להתאים אותו באופן הטוב ביותר לחייל הטרי ולהעדפות שלו. בעוד ששאר המתנות לחיילים מתרכזות בדברים בנאליים יותר, כמו למשל שעון חדש, חוגרון הוא מתנה ייחודית ואישית יותר – בייחוד כשאנו כותבים עליה הקדשה כלשהי או מעצבים אותה בהתאם להעדפות הספציפיות של המתגייס.

מתנות לחיילים | מתנות לחיילות | חוגרון | כיסוי לחוגר בעיצוב אישי

לחצו כאן והתחילו לעצב

כיסוי לדרכון 2024

אחד הדברים שכל חייל חולם עליו מרגע הגיוס ועד לרגע השחרור, הוא הטיול המיוחל של אחרי הצבא. לכן, מתנה למתגייס בדמות כיסוי לדרכון, היא אולי אחת המתנות לגיוס המגניבות ביותר שקיימות כיום. כיסוי לדרכון למעשה יזכיר לחייל כי תקופת הצבא, כשמה כן היא – רק תקופה, שלאחריה הוא יוכל לטוס לחו”ל, לטייל בעולם ולנוח. מדובר במתנה למתגייס שהינה נהדרת, שכן היא תסייע להזכיר לו שיש חיים לאחר הצבא, ותגרום לו לחייך או לשמוח בכל פעם שיראה אותה. בדומה לחוגרון בעיצוב אישי, גם כיסוי לדרכון ניתן לרכוש במגוון של סגנונות, עיצובים וצבעים, ואף לכתוב עליו הקדשה מיוחדת או משפט מצחיק, אשר ישמחו את החייל בכל פעם שיראה אותם.

כיסוי לחוגר למפקד

אמנם לא מדובר בדיוק במתנה למתגייס, אך בכל זאת מדובר במתנה חשובה לא פחות. מתנות למפקד הן אולי המתנות הנפוצות ביותר בתחום המתנות לגיוס כיום, ולא בכדי. על אף מה שאולי אנשים מסוימים יחשבו, מפקדים, ובייחוד מפקדים של טירונים, עושים עבודה קשה מאוד, ותנאי היציאה והשירות שלהם בדרך כלל לא טובים יותר משל הטירונים. לכן, בין אם המתגייס הטרי שלכם מתעתד להיות מפקד, ובין אם אתם מעוניינים לקנות מתנה למפקד של המתגייס הטרי – כיסוי לחוגר למפקד בדרך כלל יעשה את העבודה.

מתנה לגיוס ב2024

הצבא הוא חלק משגרת החיים במדינת ישראל. מגיעים לגיל שמונה עשרה והופ! לצבא. אתם אולי זוכרים איך רק אתמול הילד עוד רק למד לדבר וללכת ומחר הוא עולה על האוטובוס שייקח אותו לבסיס הטירונות להתחיל בחיים חדשים. המעבר לחיי הצבא אינו קל ועבור רבים הוא אפילו קשה מאד. מחופש כמעט בלתי מוגבל שהיה להם עד כה הם, הם עוברים למשמעת קשוחה, עמידה בזמנים, עונשים, אוכל שלא מזכיר אפילו בקצת את האוכל מהבית וכמובן מדים. אם לפני הצבא הם יכלו לבחור מה לעשות עם זמנם החופשי, פתאום אין להם זמן חופשי כמעט בכלל, וגם הזמן החופשי שיש להם מגביל אותם למקום ולצורת התנהלות. המעבר הזה אינו פשוט וקל וחוב לצייד את החיילים לעתיד במשהו אישי, כזה שהוא עומד בתקני הצבא ובכל זאת יזכיר להם את הבית, המקום ממנו הם באו ואליו הם יחזרו. יזכיר להם מי הם, מה הערכים שלהם, מה הם אוהבים.

על מה חשוב להקפיד כאשר קונים מתנה לגיוס?

5 רעיונות מתנה לגיוס שכל חייל יעריך בשנת 2024

המעבר מחייל לאזרח: השינויים והאתגרים

השוחררים מהצבא משאירים מאחוריהם שנים של שילוב במערך הצבאי ומתמודדים עם שלל שינויים ואתגרים. מהגיוס ועד לשחרור, החיילים עוברים שינוי עמוק בחייהם, כאשר מזג החיים שלהם נשאר חד שליט לנושאים אמיתיים ולבעיות משמעתיות. המעבר לחיים אזרחיים, מצד שני, שונה מכך במגוון דרכים.

בעת המעבר מחיי חייל לחיים אזרחיים, שוחררים עשויים להתמודד עם מספר קשיים. האתגרים מתחילים בחיפוש דירה, התמצאות בשוק העבודה, חשיפה לחופש הפרט המוחלט וכלה בקירבה מחודשת לחברים ובני משפחה. מתנות לשוחררים יכולות לעזור למזג את המעבר החשוב והמרגש הזה.

מתנות שתומכות בחובבנות

אחד הדרכים שבהן אנו יכולים להרגיש מוערך ולהמריא אותך לחיים במדינה הוא על ידי תמיכה בתחום החובבנות שלהם. לרבים מהשוחררים יש תחומי עניין ותחביבים שעשויים לסייע להם להתמצא בחיים האזרחיים תוך שמירה על חיוניות ואופטימיות. מתנות שתומכות בהם יכולות להכיל מנת חומרים לתחביב, כרטיסי מנוי לקורסים או סדנאות בתחום התחביב ועוד.

התמיכה בחובבנות של השוחררים תחזק את הקשר שלהם לחיים החדשים שלהם כאזרחים. היא תאפשר להם להמשיך להתפתח, להיות מאושרים ולהרגיש התלהבות לעתיד.

אחרי השחרור מהצבא, החיילים נוסעים למסע הממשך שלהם. חלק מהחיילים האלו בוחרים ללמוד, לחפש עבודה או להשתתף בפרויקטים שאליהם יש קשר לקריירה שהם רוצים לבנות. מתנה שמעודדת חדשנות יכולה להיות מגוון תחומים, ממחשב נייד מתקדם, שיכול לעזור המץ לשוחררים מהצבא, עד למנוי לקורסים או סדנאות שמתמקדות בתחום שהם רוצים להתמקד בו.

גיוס של פריטים חדשניים:

פריט חדשני שאני ממליץ עליו הוא ה-Amazon Echo, שהוא מכשיר שמאפשר לך לשלוט במוצרים החכמים בביתך באמצעות הקול שלך. אפשר לשלוט באמצעותו על התאורה, לשמוע מוזיקה, לערוך רשימות קניות ולעזור במנהל היומיום בבית. המוצר הזה אפשר רעיונות חדישים שיכולים להביא לשינוי היתרון בחיי היום יום של השוחרר.

מתנות שמקלות על המעבר לחיים כאזרח

התהליך של התבגרות מכוח של צבא לכוח של אזרח זה תהליך שנמשך במשך שנים, ולכן, מתנה שמקלה על המעבר הזה יכולה להיות מאוד שימושית. מהמציאות של החיים בצבא, בו השוחררים נדרשים להתמודד עם לחצי זמן, פעמים רבות אי-וודאות, ולא מעט יומיום שאינו משתנה, לעולם האזרחי השונה בו יש מספר רב של אתגרים שהם לא התמודדו איתם קודם.

מוצרים שמקלים על המעבר:

מוצר שיכול לעזור מאוד במעבר הזה הוא אפליקציה שמסייעת בניהול החיים היום יום. כמו Calm, אפליקציה שמסייעת במדיטציה ומנהלת את החיים היומיום, או במעבר לתזונה בריאה, באמצעות אפליקציה כמו MyFitnessPal. כל אחת מהאפליקציות האלו יכולה להקל על המעבר לצבא ולעזור למצוא את האיזון בחיים היום יום שלהם.

. בחינת הרעיון הרביעי: מתנות שמקדמות את הבריאות הנפשית

כאשר מדברים על שחרור מהצבא, קל להתמקד במעברים הגדולים שאנו חווים מבחינה פיזית ומבחינת מקום המגורים. אך אחד הדברים החשובים ביותר שלא תמיד מקבלים את התשומת לב המתאימה הוא העברה הנפשית והרגשית. לכן, מתנות שתחזק בבריאות הנפש של השוחרר הן מענקת ערך משמעותי. ספרים בנושא פתרון בעיות, יוגה או מדיטציה, ערכות DIY ליצירה, ערכות לציור או לכתיבה, ערכות לבישול או לאפייה, ואפילו השקפים למידתיים עבור ענפי עניין חדשים – כל המוצרים האלו יכולים לתמוך בחיילים השוחררים במעבר לחיים האזרחיים.

ב. כיצד מוצרים אלו יכולים להקל על מעבר לחיים האזרחיים

השוחררים נתקלים לעיתים קרובות בחרדה, לחץ ובילבול מחמת השינוי הגדול בחייהם. אז, השפעה של מתנה כמו סדנא או ספר מדריך במדיטציה, או כרטיס לסדנת יוגה, עלולה להיות משמעותית מאוד. נהלים אלו יכולים לספק לשוחררים את המלווה הדרוש במעבר בין שני עולמות כה שונים.

VI. בחינת הרעיון החמישי: מתנות שמזכירות את ימי הצבא

מתנות שמזכירות את תקופת השירות הצבאי משלבות את העבר וההווה של השוחרר, ומסייעות לו למצוא את מקומו בעולם האזרחי. דוגמאות יכולות לכלול מסגרת למדליה שהושגה בולדשיינינג, אלבום תמונות מתקופת השירות, או ספר שתקנה לפי הייחודיות האישית של החייל. זכר הצבא – משקף ניסיונות, מתמודדות ותדמית החיל, מסייע לשוחרר לכבד את חוויותיו ולקבל את המעבר לחיים שאחריו.

חשיבות המחשבה שמאחורי המתנה

מעבר למראה החיצוני המפתה של המתנה, ראוי לשקול את המחשבה שנכנסה לאיתורה ובחירתה. הקדנציה של המחשבה שמאחורי המתנה מעלה את ערכה ומעניקה לה משמעות הרבה עמוקה יותר, שמחזקת את הקשרים בין מניב המתנה לבין המקבל. המשנה את הפוקוס מהפריט עצמו לסיפור האישי ולמחשבה שבחירת המתנה מייצגת.

לכן, כאשר אנו מחפשים מתנה לשוחרר, יש לשים דגש על התאמתה לאישיות המקבל. זו יכולה להיות מתנה שמחזקת את הקשר שלו לחובבנות שלו, מתנה שמזכירה את החוויות בצבא, או משהו שיסייע לו במעבר לחיים כאזרח.

דוגמאות למחשבה המקורית שיודעת להרגיש את השוחרר

המתנה יכולה להיות משיבה לזכרונות, לחלומות עתידיים, או למחשבות ותחושות הרגע. ישנם מספר דרכים להפתיע את השוחרר. לדוגמה, ספר שנכתב על ידי מחבר שהשוחרר מחבב את ספריו, ערכת ציור מקצועית למי שחלם לצייר, או קורס מרתון למי שרוצה לשדרג את האימונים שלו. מתנה כזו מבטאת התחשבות, קשרים מעגליים, והצטרפות לחוויות האישיות של המקבל.

סיכום

בבחינתנו את רעיונות המתנות השונים, הצגנו מגוון אפשרויות וניסינו להציג את המחשבה המובנת בבחירתם. השאיפה היא להעניק לשוחרר מתנה שמערכת קשר אישי עמו, שתיקח בחשבון את העצמיות היחודית שלו ותתמיך במעבר שהוא עובר. אנו מקווים שהרעיונות והמחשבות שהוצגו כאן ימשיכו לתמוך בך בהחלמת מסע החיפוש אחר המתנה המושלמת לשוחרר הצבאי שבחייך.

בהמשך, ראוי לנסות לראות איזו מתנה תעשה את השוחרר מאושר ושמח. זה יכול להיות משהו קטן ומרגש או משהו גדול ומרשים, כל עוד המחשבה שמאחורי המתנה מדברת אל ליבו ומרגישה אותו.

דעתכם חשובה לנו בנושא מתנות לשוחררים

נשמע שיש לכם מחשבה, רעיון, תחושה או חוויה הקשורה לנושא מתנות לשוחררים מצבא. אנו ממש רוצים לשמוע! בעידן שבו אנו חיים, חוויות שלאנשים אמיתיים הן אלו שמשפיעות ביותר על הבחירות שאנו מבצעים. שיתוף דעות חשוב לעיצוב ויצירת מוצרים מותאמים אישית שיכולים להקל על המעבר לחיים האזרחיים של השוחררים.

האם יש לכם רעיון למתנה שיוכל לעזור לשוחרר להתמצא בעולם החדש? או אולי הייתם מעוניינים לחלוק את ההצלחות והחוויות שלכם עם מתנה מושקעת שחילקתם? אנו מתלהבים מהרעיונות שלכם!

מגמות עתידיות במתנות לשוחררים

עם התפתחות טכנולוגיה, שוק העבודה והתרבות המודרנית, אנו מבחינים בהשפעות על המתנות שנמליצה הן לשוחררים. פערים גדולים בראייה החברתית, התרבותית ולאומית של המשחררים נמצאים בשינוי ואנו רוצים להבין עוד על ייחודיות המוצרים שהשוחררים מעריכים מתנות שמקדמות את הבריאות הנפשית, מוצרים שמתמקדים בחידוש החיים הביתיים או מוצרים יוקרתיים שמעניקים תחושה של פרגונו, כל רעיון יתקבל בברכה. אנו שמים לב רב לערכים, לדעות ולחוויות של כל אחד מכם.

ום מוסכם פרק זה, נסכם את הרעיונות השונים שהוצגו. דנינו במתנות שתומכות בתחומי החובבנות של השוחררים, במתנות שמעודדות חדשנות ובמתנות שמקלות על מעבר לחיי אזרח. בנוסף, התייחסנו למתנות שמקדמות את הבריאות הנפשית ואלו שמשקפות את ימי הצבא.

אך מעבר לערך המוחשי של המתנה, דיברנו על חשיבות המחשבה שמאחוריה. כאשר אנחנו מתארגנים למתנה לשוחרר, עומדת בראש דעתנו הרצון להפתיע, לרגש ולהעניק חוויה מיוחדת שתלווה את השוחרר בהמשך דרכו.

בעתיד, מומלץ לנו להמשיך ולשאוף למצוא מתנות יצירתיות ומקוריות, שיכולות לתת ביטוי לכבוד המגיע לשוחררים ולתרום לתהליך המעבר החשוב.

בחלק האחרון של המאמר נרצה לשתף אתכם בתהליך החגיגה של שוחררים. למרות שהצבא אחרייהם, יש בו משהו מרכזי שימשיך ללוות אותם. עברנו יחד דרך תהליכים חשובים ומרגשים, ועכשיו הגיע הזמן לחגוג את השוחררים.

בסיום, נרצה להודות לשוחררים על התרומה שלהם ולאחל להם הצלחה במסע החיים הבא. מקווים שהעצות והרעיונות שמוצגים כאן יסייעו לכם בתהליך מתן המתנה לשוחרר וייצרו רגעים של שמחה ואושר.

מתנות לחיילים – חייבות להיות קטנות

כאשר חושבים על מתנת גיוס או מתנות לחיילים אי אפשר לתכנן על מתנה שהיא גדולה מידי. כמות המקום לחפצים אישיים בבסיס היא לא גדולה וחפץ גדול יהפוך עד מהרה למטרד יותר מאשר יביא תועלת. המקום בבסיס מוגבל, ולא רק בבסיס. גם המקום בתיקי המתגייס הטרי הוא מוגבל ורצוי למלא כל חלל אפשרי בבגדים, ציוד צבאי, סוללות חילופיות, משחות נגד שפשפות, ואולי גם פה ושם חטיפים.

מתנת גיוס צריכה להיות קטנה, כזו שתתפוס מעט מקום, גם בתיקים.

מתנת גיוס חייבת להיות עמידה

אפשר לתת לחיילת המתגייסת מטפחת רקמה עדינה אך אל תצפו שהיא תחזור איתה כאשר היא שלמה. השירות בצבא הוא שוחק, גם את המתגייס וגם את הציוד והדברים שהוא לוקח איתו. כאשר מתכננים מתנת גיוס למתגייס הצעיר – קחו את נושא עמידות המתנה בחשבון. מתנה עמידה היא מתנה לאורך זמן, כזו שתלווה את המתגייס לאורך כל תקופת שירותו וגם לאחר שחרורו. אין טעם לקנות לחייל שזה עתה מתגייס מתנה שבירה או כזו שלא תעמוד בתנאי השטח הקשים, חבל על שברון הלב שלכם ושלו כאשר מתנת הגיוס שהשקעתם בה תיהרס.

מתנות גיוס טובה היא מתנה שימושית

יש מעט מקום לדברים אישיים בצבא, וודאי לא לכאלו שאינם שימושיים בדרך כזו או אחרת. מתנות לחיילים או מתנת גיוס מוצלחת היא מתנת גיוס שימושית – כזו שתשרת היטב את החייל.

מתנת גיוס צריכה להתקשר לדברים שהוא אוהב

הצבא הופך את רב הדברים בחיי המתגייס הטרי לאחידים: כולם לובשים את אותם המדים, סוחבים את אותם הבגדים, אוכלים את אותו האוכל, משתמשים באותם קיצורים ואמורים להתנהל באופן דומה אחד לשני. מתנת גיוס מוצלחת במיוחד היא כזו שדווקא מדגישה את האישי, מזכירה לחייל הטרי את החיים שלו לפני ואחרי הצבא. אם לפני הצבא הוא אהב את הים, אולי כדאי לתת לו משהו שיזכיר את הים בזמן שהוא תקוע בבסיס במדבר, אם הוא משוגע על סרטי הארי פוטר – אולי דווקא כרטיס להוגוורטס יעשה את העבודה.

חוגרון מעוצב כמתנת גיוס

דוגמה מצוינת למתנות לגיוס טובה שעומדת בכל הכללים הנוקשים שמתנת גיוס טובה אמורה לעמוד בהם היא חוגרון מעוצב. חוגרון מעוצב ישמש את החייל: הוא יוכל לאחסן בו את לא רק את החוגר אלא גם את כל יתר הכרטיסים המשמשים אותו בשוטף – כרטיסי אשראי ורישיון נהיגה למשל – ולהגן עליהם בעזרת הכיסוי מפגעי השטח. חוגרון מעוצב יכול לשקף את העדפותיו ואפילו לכלול את שמו של המתגייס. מדובר במתנה קטנה, שימושית ועמידה שכל חייל שבה להתגייס זקוק לה.

כיסוי לחוגר חוגורון רחוב סומסום עוגיפלצת מתנהטום וג'רי מתנות למתגייסמתנת גיוס

הכנסו לחנות – לחצו כאן

מתנות לגיוס

מתנות לחיילים זה עולם בפני עצמו. יש רגעים רבים לפני השירות, במהלכו וגם לאחריו שבהם כדאי ורצוי לתת מתנות לחיילים. לפני הגיוס הולכים לחנות לחיילים ובוחרים לא מעט ציוד למתגייס, אבל אם מוסיפים לזה מתנה עם הנגיעה האישית, זו שתזכיר למתגייס הצעיר מאיפה הוא מגיע ולאן הוא חוזר, מי אוהב אותו – התוספת הקטנה הזו יכולה להיות כל כך משמעותית שחבל לוותר עליה. השקעה של מאות שקלים בבגדים, לדוגמה, אינה משתווה להשקעה פעוטה של שקלים בודדים במגע האישי, בצבע המיוחד או בתוכן שאפשר לצקת למתנה אישית למתגייס.

מתי כדאי לתת מתנות לחיילים?

אם נסתכל על ציר הזמן, יש נקודות שונות לאורך השירות בהן מתנות לחיילים הן דבר חשוב במיוחד. נקודת הזמן הראשונה היא הרבה לפני הגיוס עצמו. קחו לדוגמה נער או נערה המתרגשים מאד לקראת הצו הראשון. קרוב לוודאי שנערות ונערים אלו גם קיבלו לא מזמן את תעודת הזהות הראשונה שלהם והם עושים צעדים ראשונים לקראת חיים חדשים, בוגרים ועצמאיים – ומאד נרגשים מכך. זה זמן מצוין לתת לנערות והנערים הללו מתנה קטנה שתדגיש את השינוי, תראה להם כי גם בני משפחותיהם מכירים בבגרותם הקרבה ותומכים בהם. מתנה מצוינת, לדוגמה, תהיה עטיפה לתעודת זהות חדשה, כזו שתוכל לשמש בהמשך הדרך גם לחוגר או לכרטיסי אשראי או רב קו עם השחרור. 

מתנה למתגייס

לקראת הגיוס, ההתרגשות בשיאה. כבר ביקרתם בחנות לחיילים וקניתם את כל מה שנמצא ברשימת הציוד למתגייס. הנערה או הנער כבר ארזו את התיקים, ובעוד מספר ימים מועטים, אולי אפילו כבר מחר, הם מחכים ליום הגדול – יום הגיוס, היום שבו יצאו לדרך חדשה, כבוגרים. מתנה למתגייס היא מתנה שיש לשקול בתשומת לב ראויה. היא לא יכולה להיות גדולה או לא תקנית כי לאחר הגיוס מתנה שכזו לא תוכל לשמש את הנערה או הנער המתגייסים. רצוי שמתנה שכזו גם לא תהיה יקרה מאד, כיוון שהתנאים בבסיס עלולים לא להיות מתאימים להגן עליה. משהו קטן עם מסר אישי יהיה המתנה המושלמת. אם אפשר לתת משהו שגם ישרת את המתגייסים הצעירים – מה טוב. 

מתנות חג וימי הולדת לחיילים

ישנם מי שהשירות עבורם הוא קל ונח, קרוב לבית. אחרים רואים את הבית אחת לחודש וחייהם עוברים עליהם בזמן השירות בבסיס. מי שמשרת קרוב לבית זקוק אולי פחות למתנות בשוטף, אבל לציון ימי הולדת וחגים, למשל, אפשר ורצוי לתת מתנות לחיילים, להזכיר להם שיש חיים גם מחוץ לצבא ויהיו חיים גם אחרי שישתחררו. מי שאהב אותם לפני ובזמן – יאהב אותם גם אחרי. מתנות לחיילים בזמן השירות תורמות להעלות את מצב רוחם והמורל של החיילים ולחזק את הקשר בין החייל והאזרחות. מתנות מסוג זה כדאי שיכללו לא רק מוצרים הנדרשים בשוטף. ממתקים, ביגוד חם, גרביים – כל אלו מצוינים ודרושים – אל בחגים וימים הולדת כדאי להוסיף קצת צבע ומוזיקה, דברים יישארו עם החייל גם אחרי החג.

מתנת שחרור לחיילים

חיילים בעצמם נותנים מתנות לחיילים חברים לקראת השחרור, מתנה למפקד שמתחלף ואפילו מתנה קטנה של ברוכים הבאים לחיילים חדשים שמצטרפים ליחידה. מתנות אלו תלויות במידה הקרבה בין החיילים. מתנה לחייל חדש שמצטרף תהיה מן הסתם כללית יותר ממתנה לחבר טוב שמשתחרר. מתנה לחייל שמשתחרר כבר יכולה להכיל את ההווי הייחודי שנוצר, לקרוץ לחוויות משותפות או לדבר על הקשר האישי שנוצר.

מתנת שחרור גם היא מתנה חשובה. קחו למשל את מי שחלם במשך שלוש שנים עם טיול לחו”ל. זוכרים את כיסוי תעודת הזהות שאתה קיבל בתחילת דרכו? מתנת שחרור הולמת יכולה להיות כיסוי מקביל או משלים לדרכון, זה שאותו יצטרך בטיול הגדול שלאחר השחרור. 

מתנות לחיילים במילואים או לאחר שירות ממושך

בארה”ב יש לאלו שם מיוחד, הם נקראים veterans והם מקבלים יחס מיוחד, יחס שיודע להעריך את השירות והנתינה לאורך השירות, את התרומה שלהם למארג החיים במדינה. מי שסיים את השירות הצבאי אבל עדיין חי אותו בדרך כזו או אחרת, יוכל גם הוא להנות ממתנות ששמות את השירות במרכז התמונה. 

מתנות ליוצאי השירות הצבאי בארה”ב כוללים מזכרות צבאיות: מטבעות מעוצבים, דגמי מטוסים, פוסטרים מתקופות ומבצעים בהם השתתפו וכדומה. בישראל השוק הזה מפותח פחות אך תמיד ניתן למצוא מזכרות בעלות גוון ונופך צבאיים שיזכירו ויכירו בתרומת החייל המשתחרר.

“שלחי לי תחתונים וגופיות” 

אחד השירים הידועים מתקופת מלחמת יום כיפור הוא “אין לך מה לדאוג” של עוזי פוקס ששם הוא שר “שלחי לי תחתונים וגופניות” ואף מוסיף ומבקש “מותק, לא לשלוח לי עוגה”. לאורך השנים והמלחמות קיבלו החיילים מתנות לגיוס מצחיקות, הבקשות של עוזי פוקס קיבלו הד ממבצעי משלוחים של גרביים לחיילים. מוצרי יסוד בסיסיים שחיילים שלא חזרו הביתה במשך זמן רב נוכחו כי הם זקוקים להם. דווקא הבקשה של הימנעות ממשלוח עוגות אינה מוסברת כיוון שלצד ה”תחתונים וגופיות” גם משלוחים של ממתקים ובעיקר של שוקולד היו מאד נפוצים בקרב חיילים. 

במלחמת וייטנאם, לדוגמה, משלוח מקובל של מתנות לחיילים כלל לא מעט ממתקים שלא היה ניתן להשיג בווייטנאם ואשר החיילים מאד התגעגעו אליהם. הממתקים שנשלחו שימשו לא על מנת להמתיק את הארוחה אלא על מנת לחזק את הקשר עם העולם האזרחי וחברים שהם השאירו מאחוריהם באזרחות, להזכיר להם שיש להם לאן לחזור.

משלוח של ממתקים או מוצרים חיוניים ונדרשים הוא קריטי בעתות מלחמה אך בזמנים רגועים יותר מתנות לחיילים רלוונטיות יותר הן כאלו שמדגישות את האישי, המשפחתי, את הייחודיות של החייל המשרת על רקע הקוד הצבאי המוקפד ושולל הזהות האישית. מתנה קטנה שמזכירה לחייל מי הוא ומה הוא, מה הוא אוהב, אילו צבעים הופכים אותו לשמח ומה מחכה לו ביום שיחזור הביתה לרגילה עושים את כל ההבדל.

מתנות לחיילים לחגים מסביב לעולם

כשחג המולד מתקרב, הרשת מתמלאת ברעיונות למתנות לחג המולד לחיילים. הרעיונות נעים בין מתנות שאינן שונות ממתנות לחיילים בכל יום אחר מימי השנה: ספלי קפה עם כתוביות מיוחדות כמו “Yoda best soldier”, פותחן בקבוקים בצורת צנחן צונח או פסלונים ומטבעות המתעדים את השנה והאירוע על רקע סמלים צבאיים. לצד אלו ניתן גם למצוא מתנות לחיילים או לשימושם בתקופת החגים שהם ייחודיים יותר. לדוגמה, הרי נהוג למלא גרביים בכל טוב ולתלות אותם כמתנות בחג המולד, ובכן, כחלק מאותן מתנות לחיילים שהן ייחודיות לחג המולד ישנם לא מעט דגמים של גרבים למילוי בצורת גרביים צבאיות תקניות, מגפיים צבאיות או גרבים עם חוגר, ואפילו כיסוי קסדה בצורת כובעו של סנטה קלאוס.

יש מתנות לחיילים לחגים שנזכרות גם בהיסטוריה. בתקופת מלחמה העולם הראשונה, בערב חג המולד של שנת 1914 בה ישבו חיילים גרמנים ואנגלים במרחק של מאות מטרים זה מזה בשוחות וצלפו וירו אחד לעבר השני, התחולל אחד מהאירועים האלו. פתאום הקרבות והיריות פסקו והחלה שירה של שירי חג מולד משני צידי המתרס. לכל אורך החזית הוכרזו שביתות נשק לתקופת אותו הערב, שביתות נשק לא רשמיות, חלקן אף הסתיים במשחק כדורגל משותף לשני הצדדים אשר החליפו בינם לבין עצמם מתנות, אויב לאויב. מתנות לחיילים מסוג זה לא ניתן לתכנן והן יקרות מפז, רבות אחרות אפשר וצריך לתכנן וגם ערכן אינו נמדד במחיר המתנה. 

 אומנות קבלת מתנות המדריך המלא 2023

נתינת מתנות היא אומנות. על מנת לתת את המתנה המושלמת צריך לדעת לבחור נכון את המתנה: כזו שתשדר בדיוק את מה שאתם מתכוונים ורוצים להעביר כמסר למקבל: “מזל טוב ללידת הילד”, “שהשנה הקרובה תהיה עבורכם שנה מוצלחת במיוחד”, “אולי אני לא קרוב, אבל אני זוכר אותך ביום הולדתך”, “תודה על הביקור, אני אזכור את החוויה תמיד”, “סליחה, לא התכוונתי לפגוע”. צריך גם לדעת איך לעטוף את המתנה, איזו מתנה לבחור, באיזו דרך להגיש את המתנה – אומנות שלמה. אבל יש עוד אלמנט שקשור במתן מנות שגם הוא חשוב לא פחות – אמנות קבלת המתנה ב2023.

מתי פותחים את המתנה?

הדרכה מלאה לגבי מתנות לגיוס ב2023 ומתי פותחים אותה

נושא פתיחת המתנות לגיוס הוא נושא סבוך. מצד אחד, אם נלך על פי מנהגים מקובלים בעולם נגלה כי העולם נחלק לשניים. ישנן מדינות בהם לא נהוג או מקובל לפתוח מתנה בנוכחות נותן המתנה. לרב, המנהג הזה רווח במזרח הרחוק. מנגד, בארה”ב למשל יהיה מאד לא מקובל לא לפתוח את המתנה בנוכחות נותן המתנה ובזימבבואה מקבל המתנה נדרש לא רק לפתוח את המתנה אלא גם להביע את שמחתו בקול צהלות, שריקות, ריקודים וקפיצות.

בארץ, נהוג לרב לפתוח את המתנה מיד עם קבלתה, אולם לא מן הנמנע להזהיר את מקבל המתנה כי כדאי לו לחכות ולפתוח את המתנה לאחר שהאורחים ילכו, באווירה שקטה יותר ובנוכחות מעט עדים. במיוחד אם מדובר על פריטים שעלולים להביך את מקבל המתנה או נותנה. 

מה עושים אם לא אוהבים את המתנה?

לא כולם יודעים לתת את המתנות המושלמות. קחו לדוגמה אדם שנותן לכם את הספר שהוא הכי אוהב בתור מתנה. מצד אחד, הרי ברור שהכוונה מאחורי המתנה הייתה טובה ויפה אך מצד שני סגנון הספרים שאתם והוא אוהבים הוא סגנון שונה מאד, ואולי אתם כלל לא אוהבים לקרוא. רצוי להימנע ממתן מתנות רק כי אתם אוהבים אותם ולהתרכז בנתינה בדברים אשר מקבל המתנה ייתכן שישמח לקבלם, אך אפילו וזה נעשה לא תמיד מצליחים לקלוע לטעם או לצרכים של מקבל המתנה.

על מקבל המתנה ב2023 לזכור כי מי שנתן לו את המתנה נתן לו בעיקר כוונה ואיחולים. לקבל בית במתנה זה כיף גם כשאין כוונה, אבל כמה פעמים המתנה היא בית? אולי בית של מונופול, ציור של בית או כרטיס ברכה עם בית עליו – ואז הבית מאבד את משמעותו כבית והופך למשהו חשוב לא פחות – כוונה ורצון. אמירה של “הייתי נותן לך גם בית, אילו הייתי יכול, אבל אני רוצה שתזכור כי אני רוצה לתת לך משהו שמאד ישמח אותך”.

כאשר אתם מקבלים מתנה – שמחו בה. עשו בה שימוש, אם אתם יכולים, הראו לנותן המתנה שהמתנה שנתן לא ניתנה לריק, שאתם מבינים את ערכה של המתנה שנתן וכמו שאתם מבינים שמתן המתנה אינה רק דבר חומרי,  כך גם קבלת המתנה אינה רק דבר חומרי – שמחה במתנה אומרת אני מבין שאכפת לך, גם לי אכפת ואני רוצה שתשמח עבורי כמו שאני אשמח בכך שלך אכפת. 

מה עושים אם מקבלים מתנה, ומזהים שהיא ממוחזרת?

ביום ההולדת של הדוד מעפולה נתת לו אהיל מיוחד שנתקלת בו בטיול שעשית עם ההורים לספרד. ידעת שיום ההולדת של הדוד מתקרב וחיפשת מתנה עבורו, כזו שגם תרמז על המקום שבו האהיל נקנה. אילו הייתה קורא את המאמר עשה ואל תעשה במתן מתנות, היית יכול להבין כבר אז שהרעיון הוא לאו דווקא מוצלח. מתנות שמזכירות לך את הטיול לספרד לא באמת יזכירו את הספרד או את הטיול לדוד, שלא לקח בו חלק, אבל לא חשבת על כך בזמנו ונתת את האהיל. נראה שהדוד שמח, הוא חייך והודה לכם ואמר שהאהיל מאד יפה.

עברו חודשיים שלושה ויום הגיוס מתקרב. המשפחה המורחבת עושה מסיבת לכבוד הגיוס וגם אותו דוד מעפולה מגיע ובלי להניד עפעף הוא מגיש לך עם חיוך גדול מתנה למתגייס – אהיל צבעוני ויפה שתוכל לשים סביב הנורה בבסיס ויזכיר לך את הבית. יופי של מתנה רק ש… זה בדיוק אותו האהיל שנתת שלושה חודשים קודמים לדוד. מה עושים?

ראשית אומרים תודה ומחייכים, ושנית לא מראים או מעירים על כך שמדובר במתנה ממוחזרת וכי אתה יודע על כך. אולי הדוד שכח שאתה היית זה שנתן לו את המתנה, אולי הוא חושב באמת ובתמים כי זו המתנה המושלמת ואין לו כרגע אמצעים לקנות מתנה חדשה ואולי כך הוא נוהג, אבל ודאי הוא לא ישמח אם תכריז על כך בקול גדול. אין טעם לבייש את הדוד, שמח, קבל את האהיל, והמשך במסיבה. ממילא קרוב לוודאי כי הוא קלע יותר לטעמך מאשר לטעמו של הדוד.

מה לגבי מכתבי תודה?

במדינות רבות בעולם נהוג לכתוב מכתבי תודה על מתנות שניתנות, בארץ המנהג הזה לא כל כך קיים. קשה להגיד אם זה טוב או רע. מצד אחד, כיף לקבל פתקת תודה אם השקעתם ונתתם מתנה אם הרבה מחשבה מאחוריה, ומצד שני לעתים קרובות מה שעומד מאחורי מכתבי התודה היא סוג של פנקסנות – אז ארשום ואזכור מה נתת לי כדי שאוכל לדעת מה לתת לך – וסיכום – גם זה לא רעיון כל כך רע. זה אולי לא נשמע מלהיב כאשר קוראים לזה פנקסנות אך מצד שני זה בהחלט יכול לעזור ולדעת מי עלול להיפגע אם המתנה שהוא יקבל תהיה מתנה סמלית בלבד, מי מעריך השקעה ויצירתיות, ומי יצא ידי חובה ואולי מתנות זה לא הדרך שלו להביע הערכה ואכפתיות. 

החליטו לבד אם לכתוב או לא מכתבי תודה אבל נסו לשים לב למתנות יוצאות דופן – כאלו שהן מושקעות במיוחד – בכסף, זמן יצירה או מחשבה, זהו את אלו שהקדישו את הזמן וליוו את המתנה בברכה אישית ושימו לב בעיקר לאלו שאינם ילידי הארץ אשר הציפיות שלהם למכתבי תודה אולי שונים מאלו שלכם. אפילו אם מדובר על מתנה למתגייס, משהו סמלי אך מושקע, אם מדובר באדם שהגיע מארה”ב כנראה שזה רעיון טוב להרים טלפון או לשלוח וואטסאפ עם תודה. 

איך פותחים את העטיפה?

אין כללים נוקשים לגבי עטיפות. עטיפות יפות במיוחד שרוצים לשמור נסו לפתוח בזהירות, ומצד שני גם אם העטיפה היא לא עטיפה שחשבתם לשמור לנצח, זה לא תמיד רעיון טוב להוציא עליה אגרסיות ולקרוע אותה לגזרים. מישהו השקיע ועטף, השקיעו את הזמן והסבלנות לשחרר מהעטיפה. מצד שני זכרו שאם אתם פותחים את העטיפה בנוכחות אורחים, במיוחד אם רבים, כולם מחכים עד שהעטיפה תפתח. רצוי גם לא להקדיש לכך שעות רבות, עבודה עם פינצטה, WD40, או אצטון לפירוק כל דבק שנדבק, לולאה שהודבקה או סרט שנקשר. איזון זה שם המשחק כאן.

מתנות לחיילים ומתנות לגיוס ב2023 ליתר האנשים הם דבר משמח, גם לנותן המתנה וגם למקבל. כשם שמי שנתן את המתנה רצה לשמח אותכם כאשר המתנה ניתנה, נסו לשמח אותו ולהביע שמחה כאשר אתם מקבלים את המתנה.

Rate this post

כלי נגישות